Operace Krasnaja igla aneb jak to asi (ne)bude
Ilustrační foto: Pixabay

Operace Krasnaja igla aneb jak to asi (ne)bude

14. 4. 2021

Je pondělí sedmého června a my se vám hlásíme z ruzyňského letiště Václava Havla, pardon, Miloše Zemana. Od časných ranních hodin zde česká delegace vyčkává na přílet speciálu z Moskvy, na jehož palubě je milion dávek vakcíny Sputnik V.

Na tento historický okamžik se Česko připravovalo několik měsíců. Po personálních rošádách na ministerstvech zdravotnictví a obrany, které se odehrály před necelými dvěma měsíci, a tak již nikdo a nic nestojí v cestě k zahájení operace, kterou hradní poradci nazvali Krásnaja igla, což ve volném překladu znamená Rudý vpich.

V odbavovací hale ruzyňského letiště je už také připraveno provizorní očkovací centrum, kde se před kamerami mělo nechat naočkovat Sputnikem ministerské trio Arenberger, Havlíček, Hamáček, ale podle našich informací včera večer členové vlády přiznali, že už všichni mají v sobě vakcínu Pfizer/Biontech. Zaskakovat tedy za ně budou dva Jaroslavové - poslanec ANO Faltýnek, v jehož černém ztraceném diáři se našel lísteček s poznámkou "Sputnik - 50 mil. pro mě" (to je zřejmě chyba, mililitry mají zkratku ml) a bývalý poslanec za ČSSD a současný poslanec za SPD Foldyna. Jak nám sám Foldyna sdělil, chce být chráněn levou (ne pravou!) vakcínou před srazem Nočních vlků, chvalně známého ruského motorkářského klubu, který už léta obdivuje.

A pozor, očekávaná chvíle je tady. Na runway ruzyňského letiště právě dosedl letoun Antonov An-124 Ruslan se vzácným nákladem. Na letištní plochu už spěchá přivítat ruský speciál prezident Miloš Zeman. Jeho zbrusu nový invalidní vozík svorně tlačí premiér Andrej Babiš s ministrem vnitra a také obrany Janem Hamáčkem. Za nimi kráčí a česko-ruskými vlaječkami mávají ministr zdravotnictví Petr Arenberger a ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček, kancléř Vratislav Mynář a prezidentovi poradci Roman Prymula a Martin Nejedlý.

Ruslan roluje až k hradně-vládní skupině, která nadšeně mává. A už se také otevírají dveře nákladového prostoru a z útrob letounu vyjíždějí první obří přepravky s vakcínami. Už je vidíme, už se nakládají do připravených vozíků. Prezident Zeman teď gestikuluje směrem k pracovníkům letiště, aha, chce si nechat otevřít jednu z obrovských krabic, chce jako první osobně pomazlit se Sputnikem. Už se také velká krabice otevírá a zaměstnanec letiště vybaluje menší balíčky. Kamera nám teď zabírá detail zásilky, ale co to?! Vidíme teď nějaký ruch mezi členy delegace, všichni nahlížejí do velké krabice a něco tam je v nepořádku?! Poprosíme režii, aby kamera zkusila zabrat ještě větší detail. Teď opravdu nevíme, co se děje, ale ano, už to vidíme. Krabice jsou přelepeny nápisy v ruštině, a pokud čteme dobře, je tam Советское мороженое! Tak ale toto je velká nepříjemnost. Zdá se, že jsme svědky velkého nedorozumění či blamáže. Pravděpodobně došlo k omylu při nakládání zásilky v Moskvě.

Slyšíme tam nějaký křik, "vypněte kamery, ať to ty hyeny nevidí", to je zřejmě na novináře. Tak a teď už nemáme obraz, možná, že za chvíli ztratíme i...

Můj příběh
Hodnocení:
(3.9 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. Kolik zhruba kilometrů týdně ujdete vy?

Maximálně tři

18%

Mezi třemi až pěti

15%

Mezi pěti až deseti

16%

Přes deset

23%

Nechodím vůbec, jen na nákup a k doktorovi

14%

Nevím, neumím to odhadnout

13%