Pro miminko

Pro miminko

29. 12. 2012

V naší rodině se na první svátek vánoční narodil chlapeček, tak jsem pro něj uháčkovala čepičku a upletla bačkůrky a nafotila postup, který určitě ti, kteří umí základ háčkování a pletení, pochopí.

Papučky

Ty začneme na 20 ok a pleteme 6 ok hladce a 1 obratce, 6 hladce, 1 obratce, 6 hladce. Rubovou stranu celou hladce. Opakovat do délky 8 řad nebo i víc podle velikosti a tloušťky vlny, pak tvarujeme špičku, 1 hladce, 1obratce s tím, že řady 6 prostředních ok pleteme stále po líci i rubu hladce, jak je vidno na fotečkách. Pak sešijeme zadní díl upleteného obdélníku, stáhneme špičku a sešijeme nárt bačkůrky, obháčkujeme, uděláme bambulku, uháčkujeme řetízek, provlékneme a zavážeme.

Čepička

Začneme na 15 nebo 20 řetízkových ok podle velikosti a jednu řadu uháčkujeme dlouhé sloupky, pak pokračujeme v rubu i líci 2x nahazovanými dlouhými sloupky -  znázorněno na fotečkách celkem 10 řad. Máme zadní díl čepičky. Pokračujeme  stejným vzorem kolem, tvarujeme  vrch a boky čepičky 7 řadami. Nakonec obháčkujeme vějířky a ozdobíme řetízkem, provlečeme šňůrkou ze řetízkových ok, na její konce uvážeme bambulky.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Plachá
Moc krásná práce. Od 1.8. 2014 mám dvojčátka- holčičky. Jsou to moje vnučky. Teď na ně také háčkuji a pletu.Děkuji za krásnou inspiraci.
Alena Hudečková
Překrásná soupravička, jsem ráda za ten postup háčkování. V klubu důchodců děvčata pletou soupravičky pro nemocnice, háčkování jsme zatím nedělali, zkusím. Opravdu moc hezká soupravička. Blahopřeji k narození chlapečka a přeji mu hodně zdravíčka, už je určitě velký chlapec.
Dagmar Měchová
Tleskám.soupravička je nádherná a dovolila jsem si odeslat popis na Fcb,kde určitě přijde vhod mým přátelům.Celé vaší rodině přeji hlavně zdraví a radost z miminka,které je největší dar,který nám může být dán.Zdravím apřeji krásné,snad už jarní dny.
Jitka Chodorová
Chlapečkovi i celé rodině přeji hodně zdraví,taky té šikovnosti po babičce Růžence,vím,o čem mluvím,jeden z mých vnuků,12letý Honzík,nejen,že se dobře učí,hraje na bicí,vyniká ve sportu,je šikovný u ponku,ale i pěkně vyšívá. Jinak soupravička jako cukerlátko,máte opravdu šikovné ruce.
Hana Práglová
Růženko,miminku i mamince přeji HOOOOOOODNĚ zdravíčka a cestičky bez kamenů pod nohama .Tobě šikovné ruce a dobré nápady!!!!!
Dana Kolářová
Růženko, blahopřeji celé rodině a chlapečkovi do života přeji všechno nej, nej, nej…! Roztomilá soupravička, jsi šikulka. Hezký nový rok.