Velikonoční dárečky
Ilustrační foto: Pixabay

Velikonoční dárečky

31. 3. 2021

Můj velikonoční příběh začal před mnoha, mnoha lety. Bylo mi necelých sedmnáct let a byla jsem zamilovaná až po uši, už víc než rok. Můj chlapec byl o čtyři roky starší a oba jsme věděli, že je to láska na celý život.

On žil jen s maminkou, starší bratr byl na vojně a sestra s manželem a dvěma dětmi až ve Šluknově. A já jsem byla velmi přísně vychovávaná dívenka, nejpozději do devíti doma a ze školy rovnou domů.

Ani od osmi jsem ještě nesměla do kina. Ale měla jsem úžasné kamarádky, kterým moji rodiče důvěřovali.Chodily jsme v neděli na čaje o páté, to byla taneční odpoledne, tam na mě čekával můj Mirek a také několikrát týdně mi chodil naproti ke škole a mohli jsme být chviku sami. Moji rodiče neměli samozřejmě ani tušení.

Byl Boží hod velikonoční, počasí skoro letní a já jela "jako" s kamarádkami na celodenní výlet. Můj hoch mě pozval k sobě domů. Jeho maminka odjela za dcerou a vnučkami na celé tři dny. Měli jsme před sebou celý den, celý překrásný den jen pro sebe. Láska a štěstí z nás skoro odkapávalo a stalo se opravdu všechno, co se stát mohlo.

Domů jsem přišla včas jako vždycky a se špatným svědomím vyprávěla báchorky o nádherném výletě.
Jenomže za pár týdnů nastal velký problém. Když jsem se svěřila Mirkovi, že asi budeme mít děťátko, objal mě a dal mi velkou pusu. Bylo mu všechno jasné: "To je jednoduché, vezmeme se. Bydlet budeme u nás, máma stejně spí v kuchyni a u mě v pokoji se pohodlně vejdeme i s miminem."

Tedy jednoduché to opravdu nebylo, ale v červenci byla svatba a těsně před Silvestrem se nám narodil krásný kluk. Skoro přesně za dva roky přišla ještě krásnější holčička, vlastně také velikonoční dárek. A tak mám dvě velmi živé velikonoční vzpomínky, teď už těsně předdůchodového věku.

Přeju krásné jarní svátky všem a pohodu a radost ze života.

 

Prožili jste také v průběhu velikonočních svátků nějaký zajímavý či veselý příběh, na který dodnes vzpomínáte? Sepište jej a pošlete do naší soutěže na téma "Velikonoce". Vyhrát můžete zajímavé ceny. Více o  soutěži se můžete dozvedět zde.
Velikonoce vzpomínky
Hodnocení:
(5.1 b. / 30 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%