Homo noeticus

Homo noeticus

6. 4. 2013

Mou velkou láskou je ezoterická (duchovní) literatura. V knize Celestinské proroctví od Jamese Redfielda jsem našla ukázku z knihy Kenetha Ringa Cesta do bodu omega, která mě velmi oslovila, protože znám lidi tohoto „nového druhu“, o kterém je v ní psáno. Posuďte sami, jestli to není přesně to, co dnešní dravá společnost potřebuje, aby nezlikvidovala sama sebe.

„Homo noeticus je jméno, které dávám vznikající formě lidstva. Slovo „noetika“ znamená studium vědomí, a právě tato činnost je charakteristickým rysem … nového druhu člověka. V důsledku svého hlubšího vědomí a sebepoznání nedovoluje tento člověk tradičně zavedeným formám, regulacím a společenským institucím, aby stály v cestě jeho plnému vývoji. Jeho změněná psychologie je založena na vyjadřování citů, nikoli na jejich potlačování. Tento nový člověk je spolupracující a milující, nikoli soutěživý a agresivní. Jeho myšlení je integrované, probíhající na mnoha úrovních zároveň, není lineární a postupné. Jeho identita zahrnuje kolektiv, není identitou izolovaného jedince.“

Jsem citově založený člověk, proto mě tyto myšlenky oslovují, souzním s nimi a snažím se je uvádět nejen do svého života, ale i do života všech, na kterých mi záleží, tzn. lidí.

Slovo lidstvo přece tak krásně naznačuje, stejně jako slovo vesmír, že jsme jeden celek, a já to vnímám celou svou tělem omezenou bytostí.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.