Proč jsem našla tyhle stránky

Proč jsem našla tyhle stránky

7. 6. 2016

Jsem zvyklá celý život dělat, i když né manuálně. A tak mě zaskočilo, že firma ve které jsem působila - i v důchodu - skončila. Práce (vždy kolem počítačů, nejdřív sálových, pak PC).

Teď jsem bezprizorní a  nešťastná, protože jsem měla představu, že ukončím svoji pozemskou pouť v kanceláři za svým stolem, upadnu na klávesnici, monitor se zblázní a já odletím do věčných lovišť. S tělem už si kolegové nějak poradí. A to mi nevyšlo.

Internet domů nechci, abych tam u počítače neshnila, a tak chodím s notebookem do knihovny, jako že jdu do práce. Musím se oblíknout, namalovat a vyrazit. A funguje to. Ty prachy k důchodu sice taky budou chybět, ale nějak se to zvládne (jsem šetřivá). Začínat někde jinde za jiných okolností se mi zdá v tomhle věku poněkud riskantní.

Změna se dostavila, mám doma internet! A tak jsem narazila na tenhle WEB. Nezatracujte mě! 

Že bychom založili klub, někam by se zašlo, něco prokecalo – vyjelo na dovolenou – nebo cokoliv.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květoslava HOUDKOVÁ
Paní Zdeno, u mne byl začátek obdobný. V kurzu pro seniory jsem se -poměrně rychle- naučila PC/internet a trénovala jsem (se svolením ředitele) občas v kanceláři při senorské brigádě. Přitom jsem chodila k PC do knihovny. Svůj notebook mám (zásluhou zetě) cca 5 let, s "í"čkem aktivně žiji 3.rok. Ale sleduji i další senior-portály - informovanosti není nikdy dost - teď si je srovnávám a pak tady zveřejním. Žádná nuda/samota tudíž nehrozí.
Zdena Proboštová
No to zírám, že to tam dneska je. Fakt je to starý a mezitím jsem zjistila, že už setkání míváte, tak jak mě to napadlo. A už se těším, jak se ho zúčastním. Koukala jsem na fotky a jsem unešena. Snad zapadnu.
Hana Rypáčková
To je tedy gól. Asi tím vínem...Špuntuji, přeci jen jsem na lahvinku dnes sama.Milan má antibiotika...
Zuzana Pivcová
Hanka to napsala hezky a Zdenka se do všeho jistě záhy vžije sama.
Hana Rypáčková
Klubů je spousta, máme dva třídní, ročníkový, při knihovně. turistický.Ale íčko je velmi pohodlný , vždy při ruce a jsou tu tak různí lidé- povahou, vzděláním, majetkem, náladami, ale jsme na sebe slušní, nečteme mezi řádky, nenapadáme se , vzájemně se respektujeme a máme se rádi. Jak jinak, každý vyzrává a váží si hezkých chvilek na tomto světě. Tak vítej Zdenko.
Helena Votíková
Taky jsem skončila dříve než s důchodem, taky jsme si myslela že to nepůjde... bude to rok a já si na práci už ani nevzpomenu. Můžu si plánovat bez ohledu na čas a ten čas, tak ten letí jak splašený.
ivana kosťunová
Ani to nemusí být klub, co třeba obnovit stará přátelství za školy, bývalého zaměstnání, nebo získat nové přátele při nějaké společné činnosti-cvičení, univerzita třetího věku, apodobně.
Anna Potůčková
Mám před sebou ještě 4 a půl roku zaměstnání a nelehkou práci, která mně snad ani do důchodu nepustí. Jak já se na ten den D těším, ale asi zbytečně
Naděžda Špásová
Mě se odchodem do důchodu strašně ulevilo. Šla jsem do invalidního a bylo to to nejlepší rozhodnutí v mém životě. A co jsem na íčku, tak zápasím s časem. Kdo není zápecák, a to vy, Zdenko, určitě nejste, důchod si užívá.
Ilona Kolářová
Chápu Zdenko, mám kamarádku, která končí v práci příští týden a je na tom podobně. Určitě klub založte.:)))
Eva Balúchová
Taky jsem byla ve svém zaměstnání spokojená,ale důchod si užívám daleko víc.Ráda bych se s vámi sešla,poseděla,ale při mé smůle jste určitě taky z Prahy.Tak založte klub a třeba na dovolenou se k vám přidám.
Vladka Steinová
Dobrý den,se zájmem jsem si přečetla Vaše vyprávění.Nebuďte zoufalá,vše jednou končí, cítila jsem se taky divně, když jsem šla do důchodu.Mám ale hodně povinností a tak už to dnes nijak nevnímám. Ono je i umění uvolnit pracovní místo mladším.Píšete že jste v Braníku, jste tedy kousek ode mně,tak se nějak,pokud chcete, ozvětě a můžeme se i potkat S pozdravem- Vladka
Milena Mejsnarová
Dobrý den Zdeno, také bych takový klub brala! Když jsem před pěti lety zůstala 2.ledna doma - v důchodu, tak jsem plakala, že nemohu jít do práce!!! Pak přišel pán zapojit internet, byla jsem ve spojení se světem a najednou to šlo! Teď chodím "občas "vypomáhat do soukr. jazykové školy a jinak si užívám jako senior! Dovolené, moře, hory-lyže, milovaná chata, vernisáže, výstavy, koncerty,přednášky, tai-tchi,přednášky univ. 3.věku, kurz paměti, poezie,......... a je toho ještě docela dost! Ne že bych se do důch.hrnula, ale už si na banku, kde jsem pracovala nemám ani čas vzpomenout! Zdravím a přeji krásné dny! Milena
Olga Štolbová
Zdeni,všechno tvé vyprávění je úžasné.Musela jsem přečíst všechno najednou a moc,moc se mi líbí. Jsi šikovná holka - gratuluju.Klub beru *.