Hodování s televizí aneb Výsměch důchodcům
Ilustrační foto: pixabay.com

Hodování s televizí aneb Výsměch důchodcům

3. 4. 2017

Poslední dobou se dívám na televizi často. Zaujalo mě, jak důchodcům začínají zlepšovat chuťové bunky, které už některým začínaly odumírat.

Ráno vstanu a už začínám hledat, co bych si ke snídani připravila. Mimo spousty prášků od pana doktora najdu jenom starý rohlík. No co, ze své penze si vyskakovat nemůžu.Tu najdu také skrojek chleba nebo dokonce zbytek od večeře.

Ale už se začínám těšit, protože v ranním pořadu se začíná vařit. Přijde rozjařený, trochu obézní kuchař (ani ho nebudu jmenovat, protože je jich tolik, že si je přestávám pamatovat), přivede si sličnou pomocnici, nějaké dobré pochutiny a já začínám snídat.

Moje chuťové buňky se zaradují, a i když pojídám jenom ty svoje chudé zbytky, představuji si pokrmy lepší, a když hodně zapojím fantazii, mám dojem, že jsem si pochutnala.

S vařením se totiž v televizi roztrhl pytel. Vaří kdekdo a kdeco. Už jsem si pořídila i bryndáček, protože sliny opravdu tečou. Žasnu, co je možné si k jídlu koupit za pochutiny. Některé zahraniční ovoce neznám, natož abych někdy ochutnala, ale vím, že vybraným jedincům šmakuje. Za některé koření do těch pokrmů, která snad u nás ani nejde sehnat, bych snad utratila celý důchod.

Hostí se vzájemně náhodní lidé, kteří se sejdou a předhánějí se, čím se pochlubí. Sedím u toho vykulená se svým rohlíkem. Raduji se tedy, jak jim chutná, jak si to jídlo vzájemně hodnotí, někdy neskromně pomlouvají a hledají na něm chyby. A snažím se nezávidět. Je hezké i to, že za tu svoji nevšední snahu jeden z nich vyhraje i peníze. Na závěr se méně i více srdečně rozloučí, naházejí zbytky do košů a jdou spokojeně a napapaně spinkat.

Nejlepší jsou hody celebrit. To už opravdu nemá konkurenci. Mořské plody, to i ono, co já vlastně vůbec neznám a ani nevím, jak se co jmenuje.

Poslední dobu ale někomu došlo, že jsou tady i důchodci. Jsou hodní. Doporučili nám, abychom si do kuřecích kůží zabalili to, co doma najdeme Jenom škoda, že nám neposílají ty svoje vyhozené labužnické zbytky. To by bylo jiné pochutnáníčko. Radostně jsem si to vyzkoušela a zabalila do kůže, co se dalo. A jak to dopadlo? Je mi z toho už dva dny špatně, nemohu jíst, a tak vlastně ušetřím peníze. A možná o to v tom receptu jde.

Možná, že si pak budu moci koupit jeden banán navíc a budu ho zase ukusovat u té hodné televize. Opravdu vám děkujeme, milí tvůrci podobných pořadů a receptů, že se zajímáte o naše důchodcovské požitky.

P.S.: Nejde mi nějak televize a začínám mít abstinenční příznaky.

 

Z archivu - náš portál obsahuje přes 5 000 čtenářských příspěvků, nejrůznějších příběhů ze života, vzpomínek, ale i cestovatelských tipů, rad či gastronomických receptů. Připomeňme si vybrané příspěvky, které obohatily tento portál. Patří k nim i tento, který jste si právě přečetli.

Hodnocení:
(4.5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Moc hezky napsané, pobavila jsem se. Na vařící pořady už se nedívám. Ne, že by mi dělaly chutě. Spíš naopak.
Blanka Hlobilová
Dnes už v TV vaří kdekdo. Když vidím obtloustlého kuchaře či kuchařku, jsem již znechucena předem . Koukám občas na Kluky v akci nebo Karolinu kuchařku. Vše ostatní sabotuji. Občas jsem zkusila něco z díla TV. A tak vařím raději to, co nám doma chutná!
Dagmar Bartušková
Moc se omlouvám za chyby, tablet si píše po svém. Tak tedy má být p. Pohlreich, alias a salakvarda.
Dagmar Bartušková
Paní Hano, Váš vtipný článek jsem si s chutí přečetla. Ano, dnes vaří kdekdo kdeco. Do Prostřeno se hlásí ti, co si potřebují neustále něco dokazovat, a hlavně - je to o penězích. Štáb Primy občas namíchá kvůli sledovanosti takovou sebranku... U p. Pohlaicha aj. když vidím, jak se holými rukami "hňácá v salátech a fašírkách, tak je mi šoufl. Pod tím prstýnkem na prstu musí být bacilů. Tfuj tajbl! Kůžičky od p. Hrušky nezkoušejte, v kuloárech se říká, že by to nežral ani pes. A lékaři kůže z drůbeže nedoporučují konzumovat kvůli dně aluas nemoci králů. Na to, že jste neochutnala mořské plody v Česku nežehrejte, není to "ono", nejlepší jsou přímo u zdroje. Ale čerstvý suchý rohlík, třeba pivní, ten si dám s chutí. Už dlouho nevařím, nechám se obšťastňovat kuchaři různých restaurací, a ráda ochutnám i tu jejich sakakvardu. Většinou si pochutnám. ???
Elena Valeriánová
A vaří každý moula, teda celebrita.
Lidmila Nejedlá
Sláva, Hanka se vrátila a zase s humorem! Boom s vařením byl v šedesátých letech v Americe na více jak šedesáti kanálech. Česko je skutečně sto let za opicemi, je to teď hit.
Jana Šenbergerová
Také se přimlouvám za živý návrat autorky, jejíž humor se mi líbí. :-)
Jana Slavíková
V Prostřenu mi nevadili Boušková s Vydrou, ale "soutěžící". Je úděsné, co všechno někteří lidé dokážou udělat kvůli penězům. Líbí se mi Kluci v akci i Polreich, na kterých je vidět, že to jsou profíci. Karolína je sice domácí kuchařka, ale její způsob mluvení mě tahá za uši. Na TV Mňam dávali převzaté pořady také s profesionálními kuchaři, ale v poslední době jedou jen vlastní velmi amatérskou tvorbu a to je příšerné, vedle toho i Hruška vypadá jako zázrak :-)
Marie Ženatová
Díky moc za hezký, vtipný a pravdivý článek o přípravě nových jídel v ranním vysílání televize, já se ovšem na ně moc nedívám - ani nějak moc nesleduji nové recepty, které dostávám do emailové schránky. Mám svoje osvědčená jídla - hlavně syrové ovoce, zeleninu, nějakou rybu, luštěninu a při tom se cítím nejlépe - i když si zahřeším i na čokoládě - ale to už jsem zde jednou psala...
Hana Rypáčková
Vítej Hanko, jsem moc ráda, že tu zase jsi. Vtipná, jako vždy. Já se moc nedívám, ale "vymazlenou" jsme někdy sledovali, to její bezmezné sebevědomí nás fascinovalo. I na Prostřeno jsme někdy koukli a spíš se divili, že tam jde do soutěže i ten, co skoro nic nejí. Pak mu nic nechutná. Ach jo, je to z archivu, to jsem tu ještě nebyla. Hani, kde jsi?
Elena Valeriánová
Přiznám se, že mám asi úchylku a podle většiny, jsem vadná, ráda totiž sleduju pořady o vaření. Kdysi jsme pravidelně koukali i na Prostřeno, ale už tento pořad nesledujeme, měli jsme spoustu výhrad, neseděl nám Vydra s Bouškovou a už to ani není o vaření. Vaření Ládi Hrušky, děs a bída. To mě nikdy nezaujalo. Mám ráda Karolínu, domácí kuchařku a některé jiné pořady, když mě nějaký pořád zaujme, tak se dívám a jiný vypnu.Když se mi líbí recept, tak ho třeba i vyzkouším. A nežužlám při sledování televize starý rohlík, to raději kafíčko a nebo jablíčko. Takže pohoda i s malou penzí. Jo a nezapomeňte, že televizi můžeme kdykoli vypnout.
Zuzana Pivcová
Hani, byla bych ráda, kdyby ses tu objevila v přítomnosti, nejen díky svému "archivnímu" příspěvku.
Květoslava HOUDKOVÁ
Na všech kanálech TV se vaří "o 106" - ale Češi asi na to "jen koukají" (v hlavě už místo není) a dál se cpou "smaženým polystyrénem" a jinými "ucmuděninami" v McDonaldu atd. Já - jakmile se v TV vaření objeví - okamžitě přepnu jinam, nebo vypnu=nesleduji-nevztekám se-nežehrám.
Zuzana Pivcová
Ano, tak tohle je zase známá sarkastická Hanka, bez příkras a nevěrohodného jásání. Vím, že téma, o němž píšeš, je vážné, ale ten Tvůj nezlomný humor je dokonalý. Fandím Ti!!
Jitka Chodorová
Máš pravdu Hanko,nechci zrovna bědovat,že se mám špatně,taky ráda a hodně vařím a pusu si zrovna nešidím,ale faktem je,že co se vaří dnes v televizi,to opravdu obyčejný člověk ani nezná,mně ale vadí i to,když si tam ti kuchtíci přiberou k sobě osobu,která vůbec neumí vařit a dává nám rozumy.Také musím napsat,že kuřecí kůže mi ani tak nevadí,ale spíše mě to ponižuje,já bych chtěla vidět všechny ty redaktory,jak takovou pochutinu konzumují,nebo je to jen návod pro nás důchodce,abychom tolik nebrebtali na neustálé zdražování všeho.Tak dobrou chuť!