Muži budou žít stejně dlouho
jako ženy, tvrdí britský expert

Muži budou žít stejně dlouho
jako ženy, tvrdí britský expert

27. 4. 2012

Rozdíl mezi průměrným věkem mužů a žen se snižuje a v roce 2030 téměř zmizí – muži budou žít stejně dlouho jako ženy. Tvrdí to ve své studii renomovaný britský statistik Les Mayhew, o jehož práci píše portál britské stanice BBC.

Mayhew, profesor Cass Business School, upozorňuje na fakt, že průměrný věk mužů se v posledních desetiletích zvyšuje rychleji než průměrný věk žen. Profesor vychází z dat shromážděných v Anglii a Walesu, avšak zdůrazňuje, že stejný trend je možné pozorovat v dalších vyspělých zemích.

„Jednou z příčin rychlejšího růstu průměrného věku mužů je například klesající podíl kuřáků v jejich řadách. Mezi muži tak klesá počet rakovinových onemocnění plic,“ vysvětluje Les Mayhew. Mezi dalšími příčinami zmiňuje expert úbytek míst v ryze mužských profesích, kde jsou pracovníci vystaveni trvalému poškozování zdraví, například v hornictví.

V jeho studii se dále píše, že v sedmdesátých letech minulého století byl rozdíl mezi průměrným věkem žen a mužů 5,6 roku, v roce 2010 už jen 3,2 roku.

Profesor Les Mayhew zároveň vypracoval model, podle něhož se v Anglii a Walesu v roce 2030 průměrný věk žen a mužů vyrovná na 87 letech.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.