Nebojte se stříbrňáků

Nebojte se stříbrňáků

12. 2. 2014

Omlouvám se za označení tohoto fenoménu jako „stříbrňáci“. Toto slovo vymysleli ufologové, kteří jsou přesvědčeni, že se jedná o návštěvníky z jiné planety. Já ho používám, protože jiné jméno pro ně nemám. Ale protože se s nimi může setkat kdokoliv, a to bez ohledu na své výtečné duševní zdraví, uvedu pár fíglů.

Trocha popisu

Jedná se o poměrně velmi rozšířený fenomén, který je popisován od pozorovatelů shodně. Prostě někteří lidé se ve svém bytě setkávají s hodně průsvitnými, šedostříbřitými útvary ve tvaru lidské postavy. Postava je jenom obrys bez fyziognomických znaků a většinou drobnější než průměrný dospělý člověk. Zrakově je schopen vnímat to pouze někdo a ten, jak už to bývá, je pak ostatními považován za blázna a je terčem posměchu. Kdo nevěří na UFO a mimozemšťany, považuje zjevení za nějaké duchy a obrací se na mne, jako šamana, abych ty duchy vyhnal.

Podstata

Nejedná se zřejmě ani o návštěvníky z kosmu, ani o duše zemřelých, i když nevylučuji, že s jedním či druhým mohou mít něco společného. Neřeknu vám, jak tento záhadný útvar vznikne. Je to totiž pouze shluk jakési dost silné energie. Ale je tvořen částicemi, které mají ve svém informačním poli uloženy určité člověčí informace, které jim dávají tento tvar lidské postavy a kdo je tak vnímá, podvědomě jim pak přiřazuje i lidské vlastnosti. Například, že se nepohybují, mají lidé dojem, že je nehnutě pozorují. Také ti, kteří se třeba probudili a viděli je ve svém pokoji, uvádějí, jak je jakási energie jakoby paralyzovala. Je to subjektivní dojem člověka, který se setkává s něčím neznámým a vychází z vlastní psychiky. 

Co dělat

Především si uvědomte, že vám nehrozí žádné nebezpečí. Ten děsivý přízrak, i když se s ním setkaly stovky lidí, tak nikdy nikomu neublížil. Ani ublížit nemůže. Může vám ublížit asi stejně jako duha. Duha je také tvořena jen na základě seskupení pohybu fotonů do určitého tvaru. To, že stříbrňáka můžete vnímat tak, že je skutečně vidět, je spojeno nějakým způsobem s elektromagnetickým polem, které zřejmě vyvolává s tímto energetickým útvarem jakousi zřetelnou interakci. Proto je výskyt lokalizován do blízkosti lednice, televize, hi-fi věže, klimatizace a nebo jiného přístroje, obsahujícího napájené trafo. Když přístroj vypnete ne dálkovým ovladačem, nýbrž vypínačem a nebo ze zásuvky, stříbrňák rázem zmizí. Pokud je zdrojem indukce proudu elektroinstalace a nebo elektrické vyhřívání podlahy, zapalte svíčky a vypněte pojistky. Snad ještě nikdo se s ním nesetkal ve volné přírodě.

Rada pro odvážné

Když mi budete důvěřovat v tom, že stříbrňák je neškodný, stačí natáhnout ruce před sebe a kráčet přímo k němu. Když se dostanete do určité vzdálenosti, zmizí. Ani lidem, kteří s nimi dlouhá léta žijí a už je neděsí, se nikdy nepodařilo se jich dotknout. Elektrobiopole člověka je natolik silné, že tento energetický útvar rozruší.

Další fígl, jak se stříbrňáka zbavit je orgonit. I když je potřeba mít dost velký, aby byl účinný. Orgonit jsou kovové špony a další matriály zalité v pryskyřici, vosku, či jiném médiu. Orgonit má schopnost působit na toky energií ve svém okolí. Prodává se na rušení účinků geopatogenních zón. 

Závěrem

Tyto fígle píšu proto, aby mi zase někdo ve tři hodiny ráno nevolal, že má v bytě ducha, abych mu ho přijel nějak vyhnat. Pak se ukáže, že nejde o ducha, ale obyčejného, neškodného, jak říkají ufologové „stříbrňáka“. 

Hodnocení:
(1 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Pane Kronesi, to by mohlo být ono. Nevím, na jakém principu fungoval ten alarm, ale i to by také mohlo souviset.
Jan Krones
Váš popis mi připomíná to, čemu elektrikáři říkají "fantom" (přívlastek jsem zapomněl). Tvořil se nám v hospodě u chladničky na coca-colu a spouštěl v noci alarm.
Milada Salajková
Já jsem po půlnoci (podivala jsem se na hodiny) stala na balkoné, kouřila a divala se kdo jako já nespi. Mezi třema činžákama je ku nebe. Viděla jsem hustý, snad kouř, jako hypermangan rozpouštějí se a proudící ve vyšce sem a zpátky. Ne jako oblaka ženouci se dál a dál. V tom byly bílá mista jako obrovské slzy, nebo duchové z kresleného filmu, 8 postav. Mihali se sem a tam. K balkonu se břiblizila ta hnědá hmota. Dotyk jsem si ve vteřině rozmyslela. Dokouřila a utekla. Děti se usmivaly, a myslí si asi co vy. Jsem ateista, výchova.
Iveta Balážová
Můj manžel mi kdysi něco takového povídal. Že viděl jakousi postavu v mlžném oparu. Dokonce to bylo několikrát za sebou, vždy tak po týdnu. Pamatuji se, jak sjme se mu vždy smáli, že mu v hlavě "šibe". Ale třeba to byli ti stříbrnaci.
Pavla Vítková
Já se Stříbrňáků nebojím, protože neexistují. I ikdyž je toho stále mnoho "mezi nebem a zemí"...
Zuzana Pivcová
Já jsem něco obdobného zažila a někdo z okruhu známých také, i když to byli lidé veskrze materialistického zaměření, dalecí jakéhokoliv fantazírování. Sama nikdy nezastávám stanovisko, že co já neznám nebo jsem nezažila, neexistuje.
Jiří Libánský
Pane Štorchu, jistě fyziku velmi dobře ovládáte. Nevím, jaké máte znalosti v oboru kvantové mechaniky. Tento jev totiž úzce souvisí s duální funkcí elementárních částic. A s tím, co vy uvádíte má společného jen málo. Že jste nic takového neviděl, není nic divného. Já jen vnímám ty změny energetických polí. Bohužel také nemám schopnost tento jev vidět.. Představte si situaci, že lidské oko by nebylo schopno rozlišovat barvy. Lidé by byli barvoslepí. Jen několik málo jedinců by mělo tuto schopnost. Asi bychom je zavřeli do blázince, protože by tvrdili, že vidí po dešti na obloze obrovský oblouk. Tím že duhu vidí všichni, byl zkoumán a zcela jednoznačně vysvětlen její vznik. Zkoumání některých podivných jevů má věda ještě před sebou. Řekl bych, že vynálezem cyklonového urychlovače věda udělala velký krok správným směrem. Paní Svatavo, ten název používají ufologové. Nevím jak to jinak nazvat, tak jsem ho převzal, i když si nemyslím, že se jedná o mimozemšťany
Svatava Páleníková
Tak nevím, zda si z nás pan Libánský nedělá legraci. Do apríla je sice daleko... Ale nazvaljste to hezky - Stříbrňáci .
Miroslav Štorch
Pokud jsem to dobře pochopil, tak jde jen o naši vlastní personifikaci jakéhosi energetického pole uměle vzniklého z elektrických zdrojů v domácnosti ? Učil jsem dost dlouho fyziku a nikdy jsem se žádnými stříbrňáky nesetkal, ani nikdo z mých prřátel a známých. Je to asi zajímavý vzácný úkaz u lidí s velkou představivostí. Nechci to zesměšnit tím, že někdo vidí bílé myšky nebo pavouky, i když tam nejsou. Slyšel jsem, že občas vznikají z energetických polí v domácnostech malé kulové blesky jako plazma s dost vysokou energií. Ale ty už jsou dost nebezpečné i se smrtelnými následky. Tam už končí legrace. Díky za popis pro mne neznámého jevu. Asi mám silnou auru a nevidím je 8-)