Lázně na křížek budou
opět na čtyři týdny

Lázně na křížek budou
opět na čtyři týdny

21. 2. 2014

Léčení v lázních na pojišťovnu se od dubna prodlouží na čtyři týdny, lidé se závažným onemocněním budou jezdit do lázní častěji a dětem bude možné prodloužit čtyřtýdenní pobyt na neomezenou dobu i při opakovaných návštěvách lázní. Změna bude zakotvena v indikačním seznamu, který vyjde ve Sbírce zákonů v březnu, oznámilo ministerstvo zdravotnictví.

Lázně se v předchozích třech letech dostaly do vážných ekonomických problémů, které způsobila omezení ve vyhlášce, již vydal tehdejší ministr zdravotnictví Leoš Heger. Pobyty zkrátila a omezila i počty diagnóz, se kterými se mohlo jet do lázní na účet zdravotního pojištění.

Ještě v roce 2010 šly do lázeňství ze zdravotního pojištění tři miliardy korun, loni už jen 1,6 miliardy. Takový propad příjmů lázně vážně zasáhl, dvoje už zkrachovaly, v ostatních výrazně klesly počty klientů a začaly se omezovat počty zaměstnanců. Upadal také turistický ruch, který byl na lázeňská města navázán.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Polášek
Za totáče jsem byl na operaci žlučníku. 1 x jsem dostal křížkové Karlovy Vary na 28dní-úplně zadarmo. Pak ještě jednou KV 28dní za 800Kč a pak ještě jednou Bardejov za 800Kč na 28 dní. Karlovy Vary byly vždy v sezoně. V pobytu bylo zaplacené všechn-ubytování-strava a procedury. Źádné další náklady. U komunistů jsem nebyl, žádné známosti a tlačenky jsem neměl. Byl jsem obyčejný dělník. Z dovolené nebyla doba v lázních strhávaná. Léčení je teď dovolená !! O žlučníku nevím do dneška. Děkuji žlučníku za tyto pobyty.