Poděbrady obnoví Eliščin
pramen na kolonádě

Poděbrady obnoví Eliščin
pramen na kolonádě

24. 2. 2014

Poděbrady po více než 40 letech obnoví Eliščin pramen s minerální vodou Poděbradka v secesním altánu na kolonádě. Pramen bude slavnostně obnoven u příležitosti zahájení lázeňské sezony na začátku května.

Eliščin pramen u hudebního pavilonu na poděbradské kolonádě byl utěsněn v 70. letech a zůstal po něm pouze secesní altán. Město před několika lety vyhloubilo nový vrt, který slouží lázeňským účelům jako záložní. Eliščin pramen bude napojen na tento nový vrt, zatímco většina pramenů v Poděbradech je napojena na jeden centrální zdroj. „Tento pramen bude napojen přímo na vrt, který je v hloubce pod tím pramenem, to znamená, že to bude jiná, čerstvější minerální voda, než která je ve většině běžně přístupných pítek,“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. Město za propojení pramene s novým vrtem zaplatí necelý milion korun.

Obyvatelé Poděbrad nebo lázeňští hosté si mohou v neděli 2. března v Polabském muzeu v Poděbradech prohlédnout Národní kulturní památku, smlouvu krále Jiřího s Francií. Mimořádná jednodenní výstava vzácné listiny bude součástí třídenních oslav konaných v Poděbradech u příležitosti 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad. Přátelská a spojenecká smlouva byla uzavřena na pozadí mírové mise mezi Českým a Francouzským královstvím a mezi českým a francouzským králem v Dieppe 18. července 1464. V následujících dvou dnech bude v poděbradském muzeu vystavena věrohodná faksimile listiny.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.