Hledám dodavatele životní energie

Hledám dodavatele životní energie

9. 4. 2014

Energie - kdyby tak stačilo strčit prst do zásuvky a nabít se jako baterie do foťáku, to by bylo bezvadné. Někdy mi schází, večer si naplánuju, co všechno příští den udělám, a ráno ouha, energii nedobil ani spánek.

Mozek volá vstávej, tolik práce jsi si usmyslela udělat! Jenže člověk sedí na posteli a nutí mozek, aby začal myslet jinak. Práce počká, lenošit je přeci krásná věc, práce neuteče, zítra je taky den. Tak se zamuchlám zas do deky a vymýšlím výmluvy pro svoji nerozhodnost. Na rozdíl ode mne můj pejsek je plný energie a dožaduje se ranní procházky. Vstávám, oblékání mi trvá neskutečně dlouho.

Kde vzít trochu energie do života, kde a od jaké společnostli? Je vůbec taková? RWE, E-ON Energie, Fonergy, Centropol, Xenergie, Global energy, Nano Energies Trade, Lama energy nebo ČM energetika a co já vím, kolik jich ještě je. Dodavatelů je spousta. Napadá mě, kdybych některé společnosti zavolala s tím, aby mi poslali trochu té životní energie, aby tělo začalo fungovat tak jako před 30 roky, asi by mě poslali do Bohnic.

Přece jen jejich energii využiju, zapínám konvici, voda se vaří rychle a bytem zavoní  káva, nesu si ji k počítači a zas zapnutím počítače si beru od dodavatele energii. Trochu energie načerpávám každým douškem kávy i já. Zapnutím pračky rozčílím manžela, který mi připomene, že se pračka zapíná v nocí. Přece na noční proud, aby se ušetřila nějaká korunka! Když stavím na elektrický sporák kastrol s bramborami, neodpustí si poznámku, že je zatopeno v kamnech a ty brambory se můžou klidně uvařit na nich. Vypínám sporák a poslušně nesu kastrol na kamna. Zase se svítí na záchodě! Zapomnělas zhasnout! Přiznám se, že opravdu zhasínat na záchodě jsem zapomínala velmi často. Dnes je to už vyřešeno, manžel vyšrouboval žárovku.

Proč se svítí v kuchyni dvěma světly, když stačí jedno? Proč se svítí v koupelně, když tam nikdo není? Často mi můj manžel připomíná reklamu, která kdysi dávno běžela každou chvíli v telce. NESVÍTÍ SE NĚKDE ZBYTEČNĚ? Když si jde na poštu vyzvednout vrácené peníze za přeplatek elektřiny, nezapomene říct, že je to jeho zásluhou.

Ať chceme nebo ne, energii potřebujeme, jak tu životní, tak tu od dodavatelů. Dodavetelé nám ji do domácnosti dodají, jen by mohla být levnější, abych mohla prát ve dne. Tu životní, na tu žádný dodavatel není, s tou musíme bojovat každý po svém.

 

Máte nějaký fígl, jak šetřit energiemi? Změnili jste dodavatele? A co vaše životní energie? Máte jí dostatek? Jak dobíjíte své baterky? Pište na téma "Moje energie", nejlepší příspěvek oceníme!
energie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.