Senior policie: půjčky a kreditky

Senior policie: půjčky a kreditky

22. 4. 2014

Se zájmem jsem si přečetla první  článek Senior policie, s platbou kreditkou mám taky problémy. Už se mi několikrát stalo, že jsem se netrefila na správnou číslici, musela vyťukávat znovu a zdržovala frontu za sebou. Je ale ještě jedna věc, kde jsou starší lidé velmi omezováni. A to jsou různé půjčky u bank. Nechci zde propagovat jakékoliv zadlužení, musí se opravdu velmi pozorně zvážit, na co máme a na co půjčku potřebujeme, abychom neupadli do dluhové pasti a nepřipravili se o důstojný příjem.

Proto, když jsme s manželem uvažovali o nutném zateplení domu v rámci rekonstrukce, probírali jsme i různé způsoby zajištění. Okamžitě jsme vyloučili všechny nebankovní půjčky, napsali jsme si různá vydání i příjmy, prokonzultovali to s dětmi. Syn mi nabídl ručení. Poté jsme zašli do banky, kde mám běžný účet. Paní v bance byla velmi vstřícná a slušná. Opět s námi vše probrala a sdělila nám, že s naším příjmem a ručením syna máme nárok na větší půjčku, než jsme potřebovali. 

Výsledek? Zamítnutí půjčky kvůli věku! Samozřejmě nám to takhle neoznámili, mohli by mít problémy kvůli diskriminaci věkem. Nemají vůbec žádnou povinnost vám jakýkoliv důvod zamítnutí sdělit. Samotná dotyčná úřednice banky byla zamítnutím překvapená a nepřímo nám důvod potvrdila. Půjčku jsme si zařídili jinak u jiné banky. Poctivě splácíme, dokonce ji chceme splatit předčasně, abychom uvolnili ruce synovi, který ji vzal na sebe.

Ale zkuste se sami informovat u bank, nikde vám peníze nepůjčí, dokonce mají některé i stanovenou horní věkovou hranici. S kreditkami je to samé, zde je naštěstí věková hranice vyšší, takže s tou problémy zatím nemáme.

Přitom důchodci jsou nyní snad jediná kategorie, kde je jistý příjem. Samozřejmě, je nutno vzít v úvahu, že mezi námi jsou i lidé, kteří s penězi neumí hodpodařit či se nechají nalákat na různé akce typu "Šmejd", ale ti mladší jsou ohroženi zase jinak. Můžou častěji přijít o práci, častěji propadají různým závislostem.

Je to můj názor a moje zkušenosti. Ještě jednou bych chtěla napsat, že každá půjčka se musí bedlivě zvážit, neschvaluji půjčky na dovolenou či drahé dárky.

Přesto mi důchodce vychází jako nejjistější splátce. A pro případ úmrtí jsou pojištěni u půjček přece i ti mladší.

 

Ověřeno seniory senior policie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.