Houbová smaženice

Houbová smaženice

22. 8. 2014

Jsou desítky houbových receptů, přesto houbaři asi nejčastěji dělají klasickou houbovou smaženici.

Budeme potřebovat: Houby, cibulku, sádlo nebo olej, sůl, pepř, kmín, majoránku, krupici.

Na pánev dáme olej nebo sádlo, nakrájenou cibulku, kterou osmahneme, přidáme očištěné a nakrájené houby, malinko podlejeme vodou a dusíme podle druhu hub tak dlouho, až jsou houby měkké.

Přidáme všechno koření, dvě lžíce krupice a vejce. Dosmažíme a podáváme s krajícem chleba.

 

Také máte rádi houby? Prozraďte nám, jak je zpracováváte a jaké pochoutky z hub připravujete. Pošlete nám svůj recept na jakýkoli pokrm či přílohu z hub. Nejzajímavější recept oceníme "nejlepší českou kuchařkou všech dob" od Marie Janků-Sandtnerové.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Růžena Antlová
přidáním trochy krupice je smaženice taková hustější není jak říká manžel blentavá,majoránku určitě přidej smaženice pak krásně voní.Když dělám smaženici jen ze samých kuřátek (lišek) tak kuřátka předem ubařím ve slané vodě a pak pomelu na masovém strojku kuřátka jsou moc chutná houba jen trochu víc tuhá .
Eva Balúchová
Praženici jsem měla dnes,pochutnala jsem si.Ale též dělám bez krupice a majoránky. U nás už houby končí,tak už asi letos nevyzkouším.
Zuzana Pivcová
Za smaženici bych se snad poprala! :-) Ale krupici a majoránku do ní neznám, při příští příležitosti, pokud letos ještě nějaká bude, musím vyzkoušet. Díky, Růženko.