Houbový pekáček

Houbový pekáček

26. 8. 2014

Opravdová mňamka je nejlepší z "pevnějších" hub. Já neměla letos to štěstí, tak přikládám recept jen z těch nalezených.

Nakrájíme houby (například růžovky) na větší kousky, stačí na čtvrtky. Na kastrůlku osmažíme nakrájenou anglickou slaninu nebo dobré uzené, přidáme houby, osolíme, okořeníme grilovacím kořením a zalijeme smetanou - nejlépe na šlehání. Pečeme asi 45 min až 1 hod. při 200 stupních.

Podáváme s bramborem, kaší ale i chlebem. Je to mňamka. Všem přeji dobrou chuť.

 

Také máte rádi houby? Prozraďte nám, jak je zpracováváte a jaké pochoutky z hub připravujete. Pošlete nám svůj recept na jakýkoli pokrm či přílohu z hub. Nejzajímavější recept oceníme "nejlepší českou kuchařkou všech dob" od Marie Janků-Sandtnerové.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Žichovská
Vyzkoušela jsem a opravdu je to mňamka, jak píše Marie. Můžu jen doporučit.
Růžena Antlová
tenhle recept neznám dnes jdu na houby tak jestli něco najdu tak vyzkouším ,růžovky nesbírám ,ale suchohřiby a smrkové hřiby ano.
Jana Šenbergerová
Přestože jsem po večeři, sbíhají se mi sliny. Houby mám ráda na všechny způsoby. Zatím jsme žádné nenasbírali, ale po dešti se na ně vypravíme.