Moje léto 2014: Setkání v Humpolci

Moje léto 2014: Setkání v Humpolci

28. 8. 2014

Léto, prázdniny, dovolené - cestujeme a navštěvujeme mnohá zajímavá místa. Jedním z takových míst je i město Humpolec, které jsem při putování létem navštívila. Proč?

…"Hliník se odstěhoval do Humpolce"…

Věta, kterou bezpochyby zná každý z nás. Věta, která se prolíná filmem, který nám přináší radost již přes 30 let. Věta, kterou na dotaz učitele ve filmu "Marečku, podejte mi pero" odpovídáme současně s hercem Zdeňkem Srstkou.

Neexistující postava Hliníka proslavila město Humpolec natolik, že v září 2002 došlo ve městě k jedinečné akci tohoto druhu - byla odhalena pamětní deska člověku, kterého nikdy nikdo neviděl, a přesto ho zná téměř celý národ.

K pamětní desce se začali sjíždět turisté z celé republiky, někteří přivezli Hliníkovi dárky, které umístili na kámen s pamětní deskou v parku Stromovka, někteří zde sehráli podařené scénky, dokonce za přítomnosti novinářů proběhl rozhovor s mužem, který by mohl být Hliníkem, další se přišli přesvědčit na vlastní oči o "existenci" Hliníka a vyfotografovali se u pamětní desky. Velký zájem o Hliníka přivedl město k myšlence vybudovat slavnému přistěhovalci muzeum - HLINÍKárium.  První schůzky se zúčastnili i oba scénáristi filmu, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, kteří dodali také materiály a nápady pro připravovaný projekt.

I když ve filmu je „Hliník stále nepřítomen“ v Humpolci se s ním „určitě setkáte“.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji, Jaruško. Přeji hezké letní dny.
Jaroslava Handlová
Danuš, v době vydání mně tento Tvůj článek nějak unikl. K Humpolci mám velmi vřelý vztah, měla jsem tam mnoho příbuzných a moje matka tam poslední roky svého života žila, tak jsem tam často jezdívala a při tom také chodívala okolo kamene "Hliníka". Hezké - úsměvné!
Dana Kolářová
Olinko, děkuji a přeji Ti všechno nejlepší k svátku, hlavně zdraví a bezva celý sváteční den.
Olga Štolbová
V Humpolci jsem nikdy nebyla, škoda, ale Tvé povídání mě s ním hezky seznámilo. Díky....
Dana Kolářová
Děkuji vám za milé komentáře a přeji příjemné dny.
Zuzana Pivcová
To s pamětní deskou a vůbec s Hliníkem je stejně milé jako s Cimrmanovým středem Evropy v Havlíčkově Brodě. A Váš článek je také milý jako vždy.
Marie Novotná
Krásné,mám ráda Humpolec,svého času jsem tam byla každý týden.A ráda se do Humpolce vracím.