První kvalifikační krok vyšel,
Česko - Nizozemsko 2:1

10. 9. 2014

Trenér Pavel Vrba volil takticky, za Pilaře nastoupil Bořek Dočkal, za Jiráčka David Lafata a za Vydru Lukáš Vácha. A byla to dobrá volba. Lafata nahrál Dočkalovi na nádherný gól, a tak jsme už ve 22. minutě vedli 1:0.

Od počátku se čeští reprezentanti snažili vykrývat prostor a hráli šikovně. V prvním poločase výborně zahrané standardní situace. Ve druhém poločasu však padl gól ze strany Nizozemců, v 55. minutě skóroval hlavou špatně pokrytý De Vrij. V 66.minutě vystřídal Ladislava Krejčího Václav Pilař, který v nastaveném čase - poslední minutě - dorazil míč do sítě a tím rozhodl stav utkání na 2:1. Václav Pilař byl koncentrován a skutečně to byla trefa. Češi vyhráli!

Nervozita byla na některých hráčích vidět, Petr Čech se obával střelecké série Robina van Persieho, ke které nedošlo. Získali jsme první tři drahocenné body. Skvělý úspěch naší fotbalové reprezentace v boji o Evropu a taktická bitva se premiérově Pavlu Vrbovi povedla.

Ve skupině A se odehrály další 2 zápasy, Kazachstán s Lotyšskem remizoval 0:0, Island překvapivě porazil Turecko 3:0.

Další zápas sehraje Česko 10.října 2014 s Tureckem na jeho půdě. Sportu zdar!