Houby s vejci

Houby s vejci

15. 9. 2014

Houby rádi sbíráme a také je rádi jíme ve všech úpravách. Přesto z prvních nasbíraných hub dělám pravidelně smaženici. Je nejsnadnější, nejrychlejší a pro mě i nejlepší.

Suroviny:
směs různých druhů hub (suchohříbky, babky, růžovky, praváci, ryzce, kuřátka, modráci - prostě to, co kdo sbírá)
olej, máslo nebo slanina
vejce - podle počtu jedlíků a množství hub
mletý kmín, sůl, pažitka nebo zelená cibulka, ředkvičky

Postup:
Očištěné houby nakrájím na plátky, osolím, okmínuji a dusím na tuku pod pokličkou ve vlastní šťávě asi půl hodiny. Ke konci často promíchám, přichycují se ke dnu. Mezitím nakrájím dobře omytou zeleninu. Až se přebytečná voda vydusí, vklepnu vejce a míchám, dokud neztuhnou na požadovanou hustotu.

Rozdělím na talíře a buď bohatě posypu, nebo kolem ozdobím pažitkou, cibulkou či kombinací zeleně a ředkviček. Místo ředkviček chutnají i rajčátka.

A pak si pochutnáváme s chlebem i bez chleba a já se v duchu procházím lesem, kde jsme tu dobrotu nasbírali. Mytí nádobí se většinou ujme partner, což pokládám za milé poděkování za to, že jsem dobře uvařila.

Všem milovníkům hub přeji dobrou chuť!

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Jani,to je ta nejrychlejší večeře nebo oběd po procházce lesem.Letos se houbové recepty hodí všechny.Díky.
Marie Magdalena Klosová
Jaké překvapení!Do receptů nechodím,to je náhoda,vlastně o náhodu nejde.To abychom se neztratily z dohledu.S houbami u nás je to tak,že partner nasbírá,očistí,podusí a dále upraví a já si pochutnám a většinou umyju nádobí. Ale moc často je nemusím mít,jde o to,že partner je rád sbírá.