Konopné lázně ve Volarech: 
Procedury vhodné pro všechny

Konopné lázně ve Volarech:
Procedury vhodné pro všechny

20. 9. 2014

V jihočeských Volarech jsou v provozu od loňského srpna jedny z největších konopných lázní ve středoevropském regionu. Konopnou péči zde poskytuje společnost Carun Pharmacy, výrobce prvního zdravotnického prostředku z léčivého konopí: masti Carun a dalších produktů. Právě do těchto lázní se podívá i paní Lidmila Nejedlá, vítězka naší soutěže o titul Lady Sympatie. Jaké služby lázně nabízejí, na to jsme se zeptali Víta Pavlíka, který stojí v čele hotelu Bobík, kde jsou konopné lázně umístěny.

Jaké procedury vaše lázně nabízejí?

V zásadě mohou naši klienti využívat možnosti procedur s konopím a bez konopí. Mezi procedury s konopím patří například vířivá konopná koupel, perličková konopná koupel, konopná lymfatická hydromasáž, při níž se využívá konopný extrakt.

K čemu je taková hydromasáž dobrá a jak pomáhá konopná koupel?

Tak předně hydromasáž ve vířivce posiluje kardiovaskulární systému, uvolňuje svalové napětí a ztuhlost, uvolňuje psychické napětí a zátěž, podporuje a urychluje vylučování cizorodých látek z lidského organismu, zvyšuje prokrvování vnitřních orgánů a kůže. Konopnou koupel pak představuje vyhřívaná vana s konopným olejem Carun, která je dobrá především na kožní problémy jako je lupenka, ekzémy a vyrážky.

Jaké další procedury na bázi konopí máte a k čemu jsou dobré?

Lidé rádi využívají manuální konopné masáže, kde se využívá účinků konopného oleje. Populární je konopný zábal s konopnou mastí Carun s teplým obkladem. Dosáhneme tak lokálního působení. Nesmím zapomenout ani na takzvaný konopno-rašelinový zábal, kde se navíc přidává rašelinový plát. 

Co dalšího mohou lidé v lázních ještě využít?

Máme i procedury bez konopí. V lázních je umístěna vibrosauna, která významně poskytuje úlevu při zdravotních obtížích jako je např. artritida, bolesti zad, úrazy při sportu, potíže s krevním tlakem, stres, nespavost, apod. Pak je to například suchá masážní vana, kdy masáže proudem teplé vody narážející na pružnou membránu. Co se týče účinku, zmírňuje bolesti zad a kloubů, podporuje krevní oběh a přísun kyslíku do svalů, zlepšuje prokrvení, stimulací zlepšuje stav lymfatického systému, podporuje látkovou výměnu, urychluje metabolismus, podporuje zvýšení tvorby endorfinů, uvolňuje napětí a stres, zpevňuje pleť a zmírňuje celulitidu. Klienti si ji nemohou vynachválit.

Ve vašich lázních je i unikátní rázová vlna a přístrojová lymfodrenáž. V čem jsou unikátní?

Terapie rázovou vlnou spočívá v působení rázových vln na nemocné místo. Generátor přístroje mění vzduchovou vlnu v akustickou radiální vlnu, kterou hlavice aplikátoru přenáší v okolí bolestivého místa do hloubky tkáně. V ní se zlepšuje mikrocirkulace a metabolismus. Přístrojová lymfodrenáž, kterou rovněž mohou návštěvníci lázní vyzkoušet, je speciální druh lymfatické masáže, při které se využívá mírný přetlak v komorách speciálního návleku (kalhot). Lymfodrenážní přístrojová masáž aktivuje lymfatický systém, který odvádí z těla uvolněné odpadní látky a tuky. Neměl bych však zapomenout ani na manuální medovou detoxikační masáž, která využívá detoxikačních a příznivých účinků medu. Pro zajímavost vaříme vlastní pivo. Tím bychom snad procedury měly všechny. Věřím, že máme co nabídnout.

Pro koho jsou zejména konopné lázně určeny?

Procedury jsou vhodné téměř pro všechny pacienty trpící kožními problémy a bolestmi kloubů. Na své si přijdou i aktivní sportovci, těhotné ženy a děti, lidé trpící únavou, stresem či depresemi a také všichni, kdo mají rádi zdravý životní styl.

Jaké nemoci ve Volarech léčíte a co nejčastěji, o co je velký zájem?

Většina našich klientů trpí kožními onemocněními jako je lupénka, ekzémy, akné, bércovými vředy. Odstraňujeme jizvy, strie, dále pak veškeré bolesti pohybového aparátu, bolesti kloubů, zad, páteře, šlach, křečové žíly a nejrůznější otoky, nebo záněty. Musím prozradit, že veškerou konopnou péči pro nás vyvíjí a vyrábí společnost Carun Pharmacy (www.konopnyshop.cz), která je na špičce ve světě konopné péče o lidské zdraví. Odrůdy konopí, se kterými pracujeme, jsou schválené EU a jedná se o rostliny Cannabis Sativa, které obsahují maximálně povolených 0,3 % látky THC.

Předpokládám, že se díky poloze v hotelu Bobík u vás lze ubytovat. Jaké nabízíte baličky služeb?

Naši klienti si mohou vybrat celkem ze šesti pobytových balíčků, které jsou pochopitelně cenově zvýhodněné. Nabízíme například: Nevšední balíček na všední dny, Víkendový relaxační pobyt, Romantický víkend, Relaxační pobyt, Týden relaxace. Týden v konopných lázních. Podrobnější informace naleznete na našich webových stránkách www.hotelbobik.eu resp. www.konopnelazne.cz.

Co zajímavého je v okolí Konopných lázní, co ještě lze v okolí navštívit?

Volary jsou unikátní svou polohou. Nachází se přímo na hranici Národního parku Šumava. Existuje celá řada turisticky atraktivních lokaci jako například Boubínský prales, Plešné jezero, Třístoličník nebo vodní přehrada Lipno. Je možné též navštívit města Český Krumlov, České Budějovice a Písek. Volary leží na Česko – Rakousko – Německém trojmezí. Návštěva Bavorského národního parku je taktéž velkou atrakcí. Ve městě samotném je pak bazén, k dispozici je tělocvična a tenisové kurty. Budeme se těšit na návštěvu!

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA