Vnouček v bytě a tuna hraček

Vnouček v bytě a tuna hraček

17. 10. 2014

Pořídit si dnes dítě znamená pořídit i hangár na uskladnění všeho, co takové moderní robě zcela nutně potřebuje. Během prvního roku svého života použijí dnešní kojenci víc vehiklů, udělátek a bytových doplňků fantasmagorického vzhledu, než by pojal střední lunapark.

Začíná to postýlkou, kam s ní? Náš benjamínek v ní nespí ani náhodou, ale místo v pokoji zabírá. No, zatím do ní odkladáme hračky, oblečení, pleny, občas sešity starších sourozenců, krabičku od svačiny a považte - dokonce v ní stál i hrnek od kafe, který jsem sice odnášel do kuchyně do dřezu, ale cestou se odněkud ozval řev a donutil mě změnit trasu pochodu a mít prázdné ruce.

Máme pojízdný proutěný košík plný různých neuložených věcí a také na žehlení...až bude na to čas, snad dříve než půjde do školky? Naše závěsná hacka je skrýš na použité ponožky. Proč chodit daleko do koše v koupelně. A naše mimino má hlavní hnízdo stejně v dospělácké posteli.

Pak je nutno pořídit autosedačku, která však nezůstává v autě, ale člověk ji využije i doma. Ta naše se nedá už vůbec uchopit a přenést, kolik je na ni navěšených hejblátek, cingrlátek a chrastítek. Ale to nejsou jen tiché hejblátka. Ony svíti, vydávají zvuky a hrají, stimulují dětský vývoj. Vyrábí se i modely - z doslechu - že prý i dítě přebalují? Když se mimino začne rozkoukávat, potřebuje nad postýlku kolotoč, tedy plastové ramínko, jehož instalace potřebuje kvalifikovaného odborníka. Ramínko má spoustu barevných plastových zviřátek, spínač, další digi melodie, většina typu  "Bratře Kubo..."

Velkou vymožeností je tradiční kolébka s Hi-fi izařízením, které dítě samo pohoupe a zahraje digi ukolébávku, výběr kolébky v barvě růžové nebo bledě modré. Potřebujete doma gymnastický míč pro houpání s miminkem. Hlavní záležitostí je koupací kbelík, který má stejný tvar a barvu jako normální kbelík, ale stojí 4x více! Do foroty máme i dětskou vaničku. Do kočárku patří i samočinné chrastítko s digi melodií.

Když se začne používat jídelní stolička, musí se přidělat odváděč pozornosti, aby bylo u jídla dítko stimulované. Není toho trochu dosti, pro jedno mimino ku radosti?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA