Vnouček v bytě a tuna hraček

Vnouček v bytě a tuna hraček

17. 10. 2014

Pořídit si dnes dítě znamená pořídit i hangár na uskladnění všeho, co takové moderní robě zcela nutně potřebuje. Během prvního roku svého života použijí dnešní kojenci víc vehiklů, udělátek a bytových doplňků fantasmagorického vzhledu, než by pojal střední lunapark.

Začíná to postýlkou, kam s ní? Náš benjamínek v ní nespí ani náhodou, ale místo v pokoji zabírá. No, zatím do ní odkladáme hračky, oblečení, pleny, občas sešity starších sourozenců, krabičku od svačiny a považte - dokonce v ní stál i hrnek od kafe, který jsem sice odnášel do kuchyně do dřezu, ale cestou se odněkud ozval řev a donutil mě změnit trasu pochodu a mít prázdné ruce.

Máme pojízdný proutěný košík plný různých neuložených věcí a také na žehlení...až bude na to čas, snad dříve než půjde do školky? Naše závěsná hacka je skrýš na použité ponožky. Proč chodit daleko do koše v koupelně. A naše mimino má hlavní hnízdo stejně v dospělácké posteli.

Pak je nutno pořídit autosedačku, která však nezůstává v autě, ale člověk ji využije i doma. Ta naše se nedá už vůbec uchopit a přenést, kolik je na ni navěšených hejblátek, cingrlátek a chrastítek. Ale to nejsou jen tiché hejblátka. Ony svíti, vydávají zvuky a hrají, stimulují dětský vývoj. Vyrábí se i modely - z doslechu - že prý i dítě přebalují? Když se mimino začne rozkoukávat, potřebuje nad postýlku kolotoč, tedy plastové ramínko, jehož instalace potřebuje kvalifikovaného odborníka. Ramínko má spoustu barevných plastových zviřátek, spínač, další digi melodie, většina typu  "Bratře Kubo..."

Velkou vymožeností je tradiční kolébka s Hi-fi izařízením, které dítě samo pohoupe a zahraje digi ukolébávku, výběr kolébky v barvě růžové nebo bledě modré. Potřebujete doma gymnastický míč pro houpání s miminkem. Hlavní záležitostí je koupací kbelík, který má stejný tvar a barvu jako normální kbelík, ale stojí 4x více! Do foroty máme i dětskou vaničku. Do kočárku patří i samočinné chrastítko s digi melodií.

Když se začne používat jídelní stolička, musí se přidělat odváděč pozornosti, aby bylo u jídla dítko stimulované. Není toho trochu dosti, pro jedno mimino ku radosti?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Fakt je že v té přemíře hraček , zvuků, už děti ztrácí zájem a moje vnučka hlavně chtěla vždy to co frčelo, ani nevím jak se všechny ty nesmysly jmenovaly, prostě to patří v dnešní době k dětem, ale není to to nejlepší pro ně.
Lidmila Nejedlá
Kdyby na to nebylo, vyřezával byste koníky, lodičky a otloukal píšťalky. Zkuste to a pak se podělte o reakce vnoučat. Nejoblíbenější hračkou mého vnuka je prak.
Jana Šenbergerová
To je jeden z důvodů, proč vnoučatům nepořizuji hračky. Dokonce i knih mají děti tolik, že každá další jen zabírá místo. Své oblíbené hračky i knížky mám dodnes v paměti. Dnešní děti si nestihnou oblíbit jednu věc, protože ji vzápětí nahradí jiná. Možná je to k něčemu dobré. Na ničem nelpí.
Alena Tollarová
Já mám 4 vnoučata, takže vím své. A asi nejsem úplně normální babička, protože přinést asi tak 158. autíčko, které by ještě neměli, prostě nedokážu, takže to nedělám. Přesto si nemyslím, že by mě děti neměly rády :)
Tomáš Horáček
To dobře znám, u mladých připomínal byt jedno velké hračkářství. Často si nebylo ani kam sednout. Dlužno přiznat, že k tomu nemalou měrou přispěli i prarodiče. A také musím pochválit potomky, že ty pěkné propriety nevyhazují, ale posílají je do domovů a dalším potřebným.
Hana Rypáčková
Jo, za našich časů..

Zpět na homepage Zpět na článek