Přijdeš? Přijď!

Přijdeš? Přijď!

6. 12. 2014

Přijdeš?

Kde jsi má záhadná baletko?
Kde jsi má éterická koketko?

Kde jsem tehdy seděl či stál
když vítr fičel a sníh tál ?

Já potřeboval lámat ledy
a ty ses pousmála naposledy.

Já potřeboval se zahřát pouze
a tys jen prošla ve své touze.

Vlaju před tebou bez dechu
jak suchý list ořechu.

Chci oheň a vím s kým.
Chci žár a ne dým. 

Chci shořet s tebou na uhlík
klidně budu tvůj tajtrdlík..:)

Chci být s tebou zakletý
tak řekni, lásko,
jsem snad prokletý?

Přijď !

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Vando, Tvoji básničku jsem si přečetla několikrát. Velmi mne zaujala svojí lehkostí a notnou dávkou citu. Jen tak dál, jsi fakt šikulka...no a že někdo pochybuje, na to se musíš povznést...
VANDA Blaškovič
Pane Libáňský, děkuji, tak mne nepadlo že bych se někdy prošla po těch uhlíkách..:) já jsem naprostý amatér v poezii, rým touze-pouze mne napadl jako první...je asi nejsnazší a proto i zprofanovaný...budu se mu případně příště vyhýbat...dík za upozornění a odborný rozbor..to koukám co jsem nevědomky zplodila...fakt to bylo jen citem bez školení..asi pomohla škola života...mám velikou radost! Díky!
Jiří Libánský
Ač mi tam vadí zprofanovaný rým pouze-touze, tak se musím i já připojit k obdivovatelům této básně. Líbí se mi jak je prostá a přitom vzdálena neumělosti či naivnosti. Má dostatečně silnou nosnou myšlenku, zpracovanou se skvělým vyváženim sdělnosti a poetičnosti. Ten tajtrdlik z básně vybočuje svou rozverností, ale jinak je roztomilý a srozumitelný.
VANDA Blaškovič
Děkuji Mirečku za milou větičku! ..:)
Olga Štolbová
Vandi - prima. A jestli je to prvotina, máme se na co těšit. ***
Miroslav Štorch
Rýmy pobavily - potěšily, od mořské víly překvapily, když se tady objevily.
Eva Balúchová
To teda čučím jaké krásné verše se ti povedly. Tajtrdlík?Proč né?
Alena Tollarová
Vando, mě sice nekáráš, ale taky jsem ještě nekomentovala. Já tedy na poezii moc nejsem, ale pořádnýho tajtrlíka bych brala. Nejsi divná, asi jsi se v noci odkopala a byla Ti zima ... :)
VANDA Blaškovič
Díky Zuzko, moje prvotina....v noci jsem se budila smíchy jaký mne to napadl rým....nejsem nějak divná?
Zuzana Pivcová
Vždycky mě velmi mile překvapí, když se objeví někdo nový s básní, stylově odlišnou. Tohle vyznání je napsané s trochou nadsázky, ale právě tou kombinací stesku z nenaplnění a odlehčeného nesentimentu je jedinečné. Žena přece může tímhle způsobem přetlumočit, co jí adresoval muž. Moc hezké, včetně nápaditých fotek.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...