Vitamínová bomba: 
únorová variace

Vitamínová bomba:
únorová variace

5. 2. 2015

Rok se s rokem sešel, není sice leden, nýbrž únor, přesto je zima v plné síle a „jarní únava útočí.“ A jak se bránit? Přísunem vitamínů v předstihu. Vyzkoušejte zelný salát s jablky a jižním ovocem.  

Ingredience
350g kysaného zelí
4 jablka
jižní ovoce dle chuti
pomeranče
mandarinky
ananas i kompotovaný
banány
2 až 3 cibule
2 lžíce oleje (lze i bez)
rozinky

Postup
Zelí scedíme, necháme okapat a pokrájíme. Cibuli nakrájíme na drobno, jablka a ovoce na drobné kostičky. Přidáme rozinky, případně olej, a vše promícháme. Salát podáváme nejlépe samostatně nebo s chlebem či rohlíkem. Jednoduchá rychlá příprava a je to mňamka.
Dobrou chuť.  

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Zuzano, příště můžete vyzkoušet variantu s cibulí. :-) Hlavně, že salát chutná.
Zuzana Pivcová
Tak tu právě pojídám salát, který jsem narychlo vyrobila, ale, ouha, nebyla cibule, což je asi minus. Ale i tak to je se zelím moc dobré, díky za tip.
Alena Várošová
Je to moc dobré a hlavně zdravé,taky dělám tento druh salátu,ale bez banánu.Je to na každém z vás,jaký poměr si zvolíte,já zelí nevážím,vše od oka.Hezký večer všem.
Dana Kolářová
Hani, vyzkoušej, salát je dobrý. Z jižního ovoce můžeš vybrat, které máš ráda, ale nedávej kiwi!
Hana Práglová
Přiznám se,že jsem ještě nikdy nezkoušela ovoce(krom jablek) smíchat s kys.zelím.Určitě vyzkouším.Díky.
Hana Rypáčková
Jarní a letní saláty mám moc ráda.V zimě spíš dělené a jako přílohu k jídlu..Mrkev s jablky a citronem,kysané zelí s cibulí /může být i jablko/ ale citrusové plody samotné...
Jana Slavíková
Další varianta vitamínové bomby: strouhaná mrkev smíchaná se lžící oleje (uvolní se karoten), k tomu kysané zelí, strouhané jablko a na "velejemno" nakrájená cibule. Další varianta - ovoce uvedené v receptu, sušené brusinky a pokud není dost šťávy z kompotu trochu 100% jablečného džusu.

Zpět na homepage Zpět na článek