Tvarohový moučník s jahodami

Tvarohový moučník s jahodami

2. 6. 2015

Dneska jsem posbírala první jahody. Tak bylo rozhodnuto. Upeču!

A podle stavu potravin ve spíži jsem vybrala  tento moučník.

Ingredience:
300 g hladké mouky
100 g cukru moučka
2 lžičky prdopeče
150 g másla nebo hery
2 malá vejce

Náplň:
500 g tvarohu
150 g moučk.cukru
1 vanilkový cukr
2 vejce
500 ml mléka
1 vanilkový pudinkový prášek
50 g rozpuštěného másla

Postup:
Těsto uděláme tradičním způsobem, tedy ručně. Je krásně vláčné. Na menší plech se rozprostře, musíme zvýšit okraje, aby náplň nevytekla. Na něj poklademe nakrájené jahody, ale lze použít i jiné ovoce.

Ingredience pro náplň smícháme dohromady a nalijeme na ovoce. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů C asi tak 40 minut.

Protože jsem to dělala poprvé, tak jsem náplň udělala z poloviční dávky, ale příště to bude z celé.

Je to opravdu mňamka!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Miluško, peču něco podobného, jen na hotový moučník ještě naliju želatinu. Nikdy nezbude :-))) A dnes budu vařit první jahodovou marmeládu :-)
Hana Rypáčková
Taky se pochlapím a už upeču konečně...Jen až se objeví strávníci...
Eva Mužíková
Mňam, dobře to vypadá a určitě také chutná. Já mám pro tvaroh slabost a v kombinaci s jahodami???? kdo by odolal. Jakmile se vrátím ze středeční výpravy, dám se do pečení... Jejda, musím přeci koupit ty jahody - zajdu do trhu...
Jana Šenbergerová
Miluško, užijte si jich. Taková jahodová marmeláda je také mňamka. Mladí mají zahrádku, takže vnoučata si jahod užijí do sytosti a ještě zbude na zamražení. Kdybychom byli blíž, asi by jich moc nezůstalo. :-)
Miluše Hasenohrlová
Díky za ohlasy.Jani, jahod máme opravdu hodně, tak se dosytosti namlsáme , stačí i na upečení.Dětem ještě uvařím marmeládu .
Zdenka Jírová
Vypadá to dobře, určitě ho upeču,
Jana Šenbergerová
Kdybych měla zahrádku, byla bych jediná trouba, do které bych byla ochotná strčit první jahody. A protože zahrádku nemám, tak jsme si dnes dali první jahody koupené v polské zelenině. Byly skvělé, zítra si je koupíme zas. Dokud se jich nepřejíme jen tak s medem, nemá u nás pečení šanci. Všem, kteří jich mají tolik, že nevědí co s nimi, přejeme dobrou chuť k lákavým moučníkům s jahodami.
Alena Tollarová
Miluško, to určitě vyzkouším.

Zpět na homepage Zpět na článek