Houby a kuřecí prsíčka aneb Nejen zimní placičky
ILUSTRAČNÍ FOTO: wikimedia.org

Houby a kuřecí prsíčka aneb Nejen zimní placičky

13. 1. 2016

Loňská houbařská sezona některé houbaře potěšila, některé naopak, protože v mnoha krajích houby prostě nerostly a nerostly. Ovšem v mnoha domácnostech nechybí železná zásoba hub sušených na horší časy, a tak si můžeme dopřát houby i v zimě byť jen více méně jako koření. Vyzkoušejte a ochutnejte.

Ingredience
1 kuřecí prso,
hrstička sušených hub,
1 vajíčko, olej, cibule, česnek,
sůl, pepř a strouhanka

Postup
Nejdříve namočíme sušené houby a umeleme maso. Na lžíci oleje zpěníme nakrájenou cibulku. Vymačkané houby nakrájíme na menší kousky. Do masa přidáme houby, osmaženou cibulku, vejce, osolíme, opepříme, 2 stroužky česneku a důkladně promícháme. Lehce zahustíme strouhankou a utvoříme placičky. Na pánev dáme 2 lžíce oleje a usmažíme. Přílohu zvolíme dle chuti. Rychlé a je to mňamka.

Dobrou chuť!

gastronomie recepty
Hodnocení:
(4.6 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Evo, těší mě, že sis pochutnala a práce s přípravou nebyla zbytečná.
Eva Mužíková
Dano, právě jsem dojedla poslední placičku. Úžasné, moc jsem si pochutnala, teplé i studené vynikající...
Dana Kolářová
Alenko, vyzkoušej, jsou moc dobré.
Dana Kolářová
Růženko, souhlas, už aby bylo po zimě.
Růžena Antlová
loni houby stávkovaly ještě pár sušenýho praváka mám tak akorát na bramboračku . S tím kuřecím masem jsem tyhle placičky ještě nedělala ,ale dělala jsem je s vepřovým masem a čerstvými houbami. Fakt je to dobré už aby bylo po zimě.
Alena Vávrová
Ještě se mi v piksle krčí hrstička sušených hříbečků od Růženky - zbytek pohltil vánoční kuba - ale mám velkou chuť to vyzkoušet. Dík za recept.
Dagmar Bartušková
Když jsem "mívala domácnost", také jsem často vyráběla takovéto rychlé mňamky. Při pohledu na tu plnou mísu bych si, s dovolením, jednu placku vzala. Díky, Dano.
VANDA Blaškovič
5* ..a zapíjí se pivem?...:)
Jana Šenbergerová
Nasávám tu vůni a nechávám si o placičkách zdát. Snad příští rok bude na houby méně skoupý. :-)
Hana Práglová
Loni jsme nesebrali ani jednu houbu.Ale sušenou zásobu máme.Dobrý námět na další oběd-Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...