Podpořte českou lípu v soutěži o Evropský strom roku!
FOTO: tatobity.cz

Podpořte českou lípu v soutěži o Evropský strom roku!

18. 2. 2016

V anketě Evropský strom roku bojuje o prvenství také "tisíciletá" lípa z obce Tatobity v Českém ráji. Lípa se na podzim 2015 s více než 11 tisíci hlasy stala Stromem roku České republiky a postoupila tak do evropského kola, kde soupeří s dalšími 14 stromy z celé Evropy.

Nominované stromy se většinou pojí s nějakým příběhem. Tatobitská lípa byla podle pověsti zasazena Kiliánem a jeho milenkou Hedvikou. Kilián prohlásil: „Ať nekácí, kdo nezasadil“. Když strom po mnoha letech chtěli dřevorubci pokácet, z koruny se ozvalo: „Nesázel jsi, nekácej“. Lípa tedy byla zachráněna. V její dutině se také kdysi nacházela lavička, dokud ji bouře nezlomila.

Podpořte také tatobitskou lípu v soutěži o Evropský strom roku. Svůj hlas můžete dát do 29.2.2016 české lípě zde.

 

 

příroda stromy
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Votíková
Odhlasováno, myslím že vedou Maďaři :-(
Elena Valeriánová
Hotovo!
Zuzana Pivcová
Už jsem hlasovala před nějakým týdnem na výzvu zde.
Marie Seitlová
Lípa se musí podpořit a proto jsem tak učinila.
Lenka Hudečková
Mám odhlasováno již z dřívější doby. Je to paráda, pokud vyhraje český strom. :-)
Eva Mužíková
I já jsem se připojila.
Alena Várošová
Už jsem hlasovala dříve.
Naděžda Špásová
Hlas byl odeslán.
Alena Tollarová
Rádo se stalo.
Radovan Cakl
Bylo by dobré, kdyby ten náš vyhrál. Nedávno jsem hlasoval a posílal mailem odkaz všem svým kontaktům z 5 svých adres odkaz s žádostí o podporu. Když to uděláme všichni, mohlo by to pomoct :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...