Nepečený jahodový dort. Zvládne jej i méně zručná cukrářka
FOTO: autorka

Nepečený jahodový dort. Zvládne jej i méně zručná cukrářka

31. 5. 2020

Začíná doba jahod a tedy i receptů z tohoto voňavého ovoce. Pokud se blíží nějaká vaše rodinná oslava, zkuste hostům přichystat chutný dort z čerstvých jahod. Jak na to?

Co budete potřebovat:

1 balíček dětských piškotů
3 lžíce moučkového cukru
570 g zakysané smetany
400 g čerstvých jahod
250 ml smetany ke šlehání
2 balíčky vanilkového cukru
na ozdobu: šlehačka

Jahody očistíme, důkladně omyjeme a necháme okapat. Šlehačku vyšleháme do tuha a zašleháme do ní vanilkové cukry. Zakysanou smetanu rozmícháme s moučkovým cukrem a obě směsi lehce promícháme.

Na dno dortové formy rozeskládáme piškoty, pokud není dort určen dětem, můžeme je pokapat nějakým alkoholem. Na piškoty naskládáme na půlky rozřízlé jahody a přelijeme polovinou smetanové hmoty. Postup ještě jednou zopakujeme.

Formu zakryjeme a dáme na noc do lednice. Podáváme ozdobené čerstvými jahodami a šlehačkou. Věřím, že vám i vašim hostům bude chutnat.

recepty
Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Ano, jak píše Martina R., pochoutka skutečně hodna ocenění. Udělala jsem do skleněné mísy a nic nezbylo, bylo to k narozeninám syna. Zase jsem vyzvána, abych to zopakovala, pravila vnoučata a to je nejlepší hodnocení!!!! Díky Jiřinko za recept
Martina Růžičková
Tak to bude pochoutka vskutku náramná :-). Díky za recept.
Jindra Hubačová
Moc se omlouvám za nesprávné hodnocení, mobil zlobí.
Jindra Hubačová
Děláme za sezónu několikrát, o jahody z naší zahrady nemáme nouzi.
Soňa Prachfeldová
Vypadá náramně , zkusím
Jana Šenbergerová
O tom, že to bude chutnat, vůbec nepochybuji. Snadné, chutné, osvěžující. Teď ještě sehnat jahody za přijatelnou cenu nebo počkat, až nám dozrají ty na balkoně. Dík za inspiraci.
Jitka Hašková
To vypadá zajímavě, asi to zkusím.
Zuzana Pivcová
Vím, že podobný dort dělala naše prateta v Lomnici. Maminka ne, ta byla na poctivá těsta. A já už vůbec, i když sem tam bych si mlsla.
Alena Tollarová
Takovému dortu z piškotů jsme říkávaly bomba. A bomba to je, moc dobrá. Když mi bylo asi dvanáct, s jednou takovou jsem zakopla a složila ji návštěvě k nohám. Už jsem ji dlouho nedělala, dobrý tip při začínajícím jahodovém opojení.
Jaroslava Korpášová
Také jsem podobný dělávala, je krásný :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.