Obraz
FOTO: autorka

Obraz

24. 4. 2016

Visí na stěně a pozoruje svět.
Dny všední i sváteční.
Hledí pouze klidně vpřed.
Visí, zdobí - a neřeční.

Od dětství až po stáří
provází mě každý den.
Nikdy se nesváří,
visí, kouká spokojen.

Den po dni tiše ztrácí lesk,
přijde čas, kdy osiří.
Snad nepocítí žádný stesk
a kdo ví, kam pak zamíří.

Moje poezie
Autor: Hana Lancová
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Vtipné - a přitom hluboká myšlenka za tím vším.
Jarmila Komberec Jakubcová
Z obrazu vyzařuje pozitivní energie a navozuje pohodu domova. Je opravdu moc hezký, měla jsem po rodičích podobný, ale při stěhování se mi poničil.
Dana Kolářová
Fajn zahledění na obraz…
Jitka Valachovičová
moc hezká a výstižná básnička...*****
Alena Vávrová
Když sedím u PC, tak mám vlevo na dohled také obraz, kterého si nesmírně vážím. Připomíná mi stále moji milovanou maminku. Je na něm kytice jiřin, maminka byla Jiřina a dostala ho kdysi od otce. Darovala mi ho ještě za svého života, když se stěhovala po ovdovění do malého bytu. O jeho další osud se nebojím. Vaše báseň se mi moc líbí.
Hana Lancová
Vandi. Podpis žádný, takže si myslím, že kopie.
Jana Šenbergerová
Moc pěkné ...
Lidmila Nejedlá
Hanko, moc hezky vystižený vztah k obrazu. Ztrácí sice lesk, ale získává vzácnou patinu.
VANDA Blaškovič
Včera proběhla v hotelu Hilton Jarní exkluzivní aukce galerie Art. Byly prodány obrazy Josef Šíma Labutě 17 500 000,-Kč, Josef Čapek Dívka 14 160 000,-Kč. a další lahůdky. Obrazy se kupují, je to dobrá investice. Já bych měla ráda jen takového malého Jakuba Schikanedera, i když nejmilejší obrazy jsou od mého zlatého Táty Bohéma. Jejich hodnota je pro mne nevyčíslitelná. K obrazům musím mít osobní vztah. Již nyní se přijímají obrazy do další plánované akce. Hanko, pěkná báseň i obraz. Malíř je...? Děkuji !
Hana Lancová
Vyfotila jsem obraz, který visí v pokoji kousek od mého počítače. Zahleděla jsem se na foto a básnička byla na světě - na mě nezvykle rychle. Pan Farský nezapře, že je stavař. :-) Musím ale konstatovat, že obraz jsem nakřivo nafotila nikoliv pověsila. :-) Nenapadlo by mě, že budeme mít s panem Libánským podobný vkus. Jó, svět je malý. I ostatní postřehy jsou moc pěkné. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.