Tady je domov můj
Ilustrační foto: Alena Tollarová

Tady je domov můj

13. 5. 2016

Už praotec Čech byl okouzlen přírodou kotliny uprostřed Evropy,

Okouzlen byl nejen on, ale i generace další a další,

A tak zůstal národ Čechů zde žít.

 

Kdo poznal malebná zákoutí potůčků uprostřed lesů,

Kdo poznal krásu obyčejné české lidové architektury,

Kdo poznal libozvučnost české řeči,

Ten vždy rád se vrací.

 

My do světa za exotikou jezdíme,

Na pláže mořské za vodou slanou,

Doma však do přírody za něhou a pohlazením

Jsme přeci tady DOMA.

 

„Kde domov můj.“ To je název naší nové soutěže, prostřednictvím které se mohou čtenáři magazínu i60 dozvědět o místech dosud nepoznaných. Popište své město či obec, jejich největší zajímavosti, pozvěte je na místa, která máte ve svém okolí nejraději, doporučte jim zajímavosti ve vašem regionu, uveďte tipy na historické či kulturní památky, ale i tipy na dobrou restauraci, hospůdku, kavárnu… Více informací o soutěži najdete zde

                                                        

Soutěž - Kde domov můj
Autor: petr stejskal
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
petr stejskal
Pane Boháček, já se omlouvám, že jsem vaši genialitu urazil.Já jen chtěl vyznat se ze své lásky k rodné zemi.
Libor Farský
Mluvíte mi ze srdce ...
petr stejskal
Já děkuji všem , kteří tu řekli svá slova. každý má právo na názor. Tohle byla chvilka, kdy jsem se díval na obrázky z mých toulek. Byly tam i z ciziny, ale o to víc jsem se vrátil k těm obyčejným z rodné země. Pampeliška obyčejná, blatouchy na vodě či jen šišky na smrčku. Ještě jednou díky. A jestli můžu poprosit, tak tykání i když jsme se třeba vůbec neviděli. P.
Michaela Přibová
Ahoj Petře, s opožděním si pročítám verše a články, které mi unikly. A zastavila jsem se u tvé poezie, ze které dýchá láska k naší vlasti. Ostatně jako vždycky. A jako vždycky mě stále potěší a těším se na další tvé vyznání naší krásné země. Děkuji.
Helenka Vambleki
A já zjišťuji, že jsem reagovala právě podobným komentářem jako předešlá Zuzka hned 13.5. ráno, jenže se to asi seklo a neodešlo...nic to nemění na faktu, že za tím názorem stojím i dnes :-) Petře, nenech se odradit a dál poeticky oslavuj naši krásnou zemičku!
Zuzana Pivcová
Nevím, zda každý ví, že existuje "cosi", čemu se říká Poezie v próze. Tam není dán žádný předepsaný útvar ani rým. Vaše řeč plyne a je melodická a já k ní nemám výhrady. A už jednou jsem tu podotkla, že by měl každý s kritikou kvality veršů, ale hlavně také s mluvnicí, začít nejlépe u sebe.
Jana Šenbergerová
Dýchá z toho láska k domovu, přírodě i lidem. Co je od srdce, je vždycky krásné.
Dagmar Bartušková
Petře, moc pěkné vyznání.
Marie Foltýnová
Petře,moc hezké vyznání naši krásné České zemi.Vždyť Ty jsi ji procestoval a jistě budeš dál pokračovat v jejím poznávání a objevování dalších krásných míst.K tomu Ti milý Petře přeji zdravíčko .
Soňa Prachfeldová
Péťo - je to od srdce - milé vyznání !

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.