Vážím si své pravé i levé ruky
FOTO: autorka

Vážím si své pravé i levé ruky

25. 5. 2016

Pravá ruka je šikovná. Někdo má šikovnou ruku levou, ale těch je méně. Pravou rukou si potřásáme, když se potkáme, a pokud někdo uklouzne, snažíme se ho rukou zachytit. Někdo říká, že ten určitý člověk je jeho pravá ruka, což je divné, protože jsem nikdy nikoho neviděla, že by se v ruku změnil. "Vy máte ale šikovné ruce", lichotíme řemeslníkům, když nám příjdou něco opravit.

Někdo má i pravé ruce levé, což je divné. Je to hodně zamotané, a tak potom nevím, která je která. Někdo je po ruce, když ho potřebujeme, a to je příjemné, protože je někdy každá ruka dobrá.. Pomocných rukou není nikdy dost. Někomu prý jdou ruce dozadu. No, nikoho takového jsem ještě nepotkala. Mně jdou ruce hezky vychovaně podél těla. Někdo má ruce dokonce zlaté, ale to musí být hodně těžké. Možná by stačily pozlacené.

 Když si chce muž vzíti ženu za manželku, jde rodiče požádat o její ruku. Oni mu ji dají ale vždycky celou. Nevím, co by dělal s rukou. Ruka také krásně hladí a já mám takový dojem, že bychom se měli hladit stále a na potkání. Na co si ruku podávat? Někdy je taková nepříjemná, jako leklá ryba, nebo lepkavá. Klepeme si rukou na čelo, když chceme vyjádřit, že je někdo málo chytrý. Prostě obě ruce jsou důležité.

Někdo nám chce i z ruky vyložit osud, ale to já nechci. Co kdybych se dozvěděla něco ošklivého. Někteří i ručně pracují a uživí rukama celou rodinu. Ruce si musíme chránit, a nejenom rukavicemi.

I já vám nabízím pomocnou ruku, jestli to budete chtít využít. Také vám rukou mávám a zdravím.

Tak se mějte hezky a svých rukou si považujte.

glosa
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Votíková
Moc pěkný článek.
Dana Kolářová
I já zdravím a mávám…
Zdenka Jírová
Dobré zamyšlení nad něčím, co považujeme za samozřejmost.
Lidmila Nejedlá
Někdy ruka ruku myje a s rukou v ruce se to dobře žije. Hezké, Hano.
Hana Rypáčková
To je úvaha...
Lenka Hudečková
Zajímavá úvaha...*****
Hana Šimková
Tak nohy už jsou napsané.
Elena Valeriánová
Tento článeček napsaly Vaše šikovné ruce, milá Hanko i když jim hlava diktovala. A napsaly to moc hezky, ale co já vím, třeba to psala jenom pravá a levá se tak trochu ulívala. *****
Hana Šimková
Možná zkusím i nohu pane Karle. Také je důležitá.
Anna Čípová
Čtivé, vtipné a originální. A pozor na člověka,který má dlouhé prsty a nebo má v tom prsty.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%