Vážím si své pravé i levé ruky
FOTO: autorka

Vážím si své pravé i levé ruky

25. 5. 2016

Pravá ruka je šikovná. Někdo má šikovnou ruku levou, ale těch je méně. Pravou rukou si potřásáme, když se potkáme, a pokud někdo uklouzne, snažíme se ho rukou zachytit. Někdo říká, že ten určitý člověk je jeho pravá ruka, což je divné, protože jsem nikdy nikoho neviděla, že by se v ruku změnil. "Vy máte ale šikovné ruce", lichotíme řemeslníkům, když nám příjdou něco opravit.

Někdo má i pravé ruce levé, což je divné. Je to hodně zamotané, a tak potom nevím, která je která. Někdo je po ruce, když ho potřebujeme, a to je příjemné, protože je někdy každá ruka dobrá.. Pomocných rukou není nikdy dost. Někomu prý jdou ruce dozadu. No, nikoho takového jsem ještě nepotkala. Mně jdou ruce hezky vychovaně podél těla. Někdo má ruce dokonce zlaté, ale to musí být hodně těžké. Možná by stačily pozlacené.

 Když si chce muž vzíti ženu za manželku, jde rodiče požádat o její ruku. Oni mu ji dají ale vždycky celou. Nevím, co by dělal s rukou. Ruka také krásně hladí a já mám takový dojem, že bychom se měli hladit stále a na potkání. Na co si ruku podávat? Někdy je taková nepříjemná, jako leklá ryba, nebo lepkavá. Klepeme si rukou na čelo, když chceme vyjádřit, že je někdo málo chytrý. Prostě obě ruce jsou důležité.

Někdo nám chce i z ruky vyložit osud, ale to já nechci. Co kdybych se dozvěděla něco ošklivého. Někteří i ručně pracují a uživí rukama celou rodinu. Ruce si musíme chránit, a nejenom rukavicemi.

I já vám nabízím pomocnou ruku, jestli to budete chtít využít. Také vám rukou mávám a zdravím.

Tak se mějte hezky a svých rukou si považujte.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Votíková
Moc pěkný článek.
Dana Kolářová
I já zdravím a mávám…
Zdenka Jírová
Dobré zamyšlení nad něčím, co považujeme za samozřejmost.
Lidmila Nejedlá
Někdy ruka ruku myje a s rukou v ruce se to dobře žije. Hezké, Hano.
Hana Rypáčková
To je úvaha...
Lenka Hudečková
Zajímavá úvaha...*****
Hana Šimková
Tak nohy už jsou napsané.
Elena Valeriánová
Tento článeček napsaly Vaše šikovné ruce, milá Hanko i když jim hlava diktovala. A napsaly to moc hezky, ale co já vím, třeba to psala jenom pravá a levá se tak trochu ulívala. *****
Hana Šimková
Možná zkusím i nohu pane Karle. Také je důležitá.
Anna Čípová
Čtivé, vtipné a originální. A pozor na člověka,který má dlouhé prsty a nebo má v tom prsty.
Jarmila Fialová
Pěkné a hlavně originální
Karel Boháček
Hanko zapomněla jste mi podat ruku při rozloučení, nebo při setkání ? Ruka i ublíží gestem či silou, rukou volíme , je to ukazovátko, štourátko do našich míst - podrbání je i slastné, prostě ruka je nej... ...co o noze - nezkusíte to ?
Věra Lišková
Pěkné, najít pomocnou ruku je vzácné, nejčastěji pomůže ta na konci našeho ramene.
Anna Potůčková
Hezká úvaha. Ještě další věta by mohla být, že ruka ruku myje a obě jsou čisté. Zkrátka nemít ruce - vadí !!!!
ivana kosťunová
Zrovna jsem si vzpomněla na píseň - Mám jednu ruku dlouhou - někdy si ji zahrajeme na klavír čtyřručně. Nádhera !
Hana Šimková
Zuzanko, to by se pronesl, ale nebylo by to špatné.
Olga Štolbová
Hani, tvá úvaha se mi moc líbí. Já sama jsem levačka a kdybych měla obě ruce levé, byla bych šťastná. Má pravá je trochu nešikovnější, ale tou píšu. K tomu mě doma skoro dofackovali. Ve čtyřicátých letech nebylo normální psát levačkou. Můj první vnuk je také levák a jsem na něj pyšná, je šikovný snad úplně na všechno. *****
Květoslava HOUDKOVÁ
Hezká úvaha - ruce jsou jemné, milé, hladící, občas trestající, potřebné, pracovité atd. Některé části populace se však -bohužel - drží hesla: "Ručičky, nebojte se, dělat nebudete !"
Karel Kafka
Podle mého dosti dobrá esej,originální. Blahopřeji. K.
Zuzana Pivcová
Říká se, že ruka ruku myje, ale to v Tvém případě neplatí, protože Ty jsi svá. Ale co platí, je to, že by Tě nějaký muž měl nosit na rukou.