Cesta do Neratovic
FOTO: Spolana Neratovice. Autor: I, Krokodyl pro commons.wikimedia.org

Cesta do Neratovic

26. 6. 2016

Opět jsem se služebně musel vypravit do Spolany Neratovice. Chemička ale musela nedávno zbankrotovat! Autobusové spojení bylo změněno a kvůli krachu továrny zrušeno.

Netušil jsem to, a tak jsem tam vyjel jako vloni. Na autobusovém nádraží Holešovice mě uvítala travou zarostlá stanice, s košovými odpadky v té trávě. Sešlá tabule s jízdním řádem měla nápis – linka zrušena, volejte Ropid a jeho číslo. Sdělili mi, že autobus pojede za 45 minut ze stanice metra Ládví. Dalo se k němu dojet tramvají. Opravdu jel, byl poloprázdný, cestující byly penzistky se dvěma francouzskými holemi a školní děti.

V moderních Neratovicích, v dopoledních hodinách teď posedávají na lavičkách nezaměstnaní pracující. Dříve je velmi dobře živila kvetoucí Spolana. Dětí po městě pobíhá ale dost…, asi jsou tu večery dlouhé?

K chemičce se muselo dojít pěšky. Nesmí se u ní kouřit, ba ani 50 metrů před III. vrátnicí! Vrátná by dostala hodinovou výpověď!

Vyřídil jsem vše před vrátnicí a auto mě odvezlo do neratovického centra. Odtud jezdí autobus do Prahy, často a bezproblémově.

Autobusák byl hovorný, vesničan. Nabídl mi jízdenku i se vstupenkou do metra. Penzisté ji mají stejně zadarmo. Naříkal na obecní úřad, naúčtovali mu poplatek za psa, kterého chová jenom na dvorku! Hořekoval na svou nízkou mzdu; aby dosáhl aspoň platu pražské uklízečky, musí jezdit přesčasy, o sobotách a nedělích. On je však při šoférování jednou nohou v kriminále, druhou v hrobě! Uklízečka nanejvýš zlomí koště.

Tak jsem viděl a slyšel, že i jinde je chleba o dvou kůrkách.

 

                           

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(3.3 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květoslava HOUDKOVÁ
Odpověď paní starostky je zprávou pro mne. Kdo nezná Neratovice a okolí, byla by mu k ničemu - to je vše.
Alena Tollarová
Já doufám, že se paní starostka bavila stejně jako já. Pro pána Jána, vždyť je to nadsázka a legrace! Nebo ne? Moje nejmilejší sestřenice a bratranci a další tam žijící moji příbuzní, jak je znám, by se určitě nerozčilovali a ještě přidali něco nádavkem!
Jarmila Komberec Jakubcová
V každém městě jsou určité nedostatky a vedení obce či města si je toho vědomo. |Vždy se dá něco zlepšit či zdokonalit. |Zajímala by mně reakce paní starostky k článku o Neratovicích. prosím tey paní \květu Houdkovou zda je ochotna nás věechny informovat jaká byla odpověď vrcholné zastupitelky města neratovic a jak bude případně potrestán pan Nekvasil za svůj příspěvek na portál i60. Chystám článek o kLATOVECH - mém rodném městě a už se bojím když něco náhodou zkritizuji, kdo mně udá že jsem zhanobila jeho městol y
Helena Votíková
Taky jsem svoje rodné město moc nechválila. Já si ale myslím, že Spolana funguje dál, možná ne v takovém rozsahu. A spojení bylo jen přesunuto na Ládví.
ivana kosťunová
Jsem z toho taky rozpačitá, napsala jsem článek o České Lípě a teď zvažuji, jestli bych ho neměla paní starostce zaslat ke schválení. Než to za mě udělá někdo jiný.
Jiřinka ...
Pana Nekvasila nemusím, ale reakci paní Houdkové nechápu! "Preventivně" by mne zajímal originál odpovědi vrcholné představitelky města Neratovice. Že bych jí také napsala? :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
samé skvělé zprávy - chudák paní starostka co tak asi mohla dělat. jE TO ZŘEJMĚ VELMI SLUŠNÁ ŽENA.
Květoslava HOUDKOVÁ
Když se kritika Neratovic mohla rozletět po celé ČR a vyjadřovat se lidé, kteří ani nevědí, kde město je, tak má právo si článek přečíst i vrcholná představitelka města. Paní starostka mi svou věcnou a moudrou odpověď již poslala, velmi si jí vážím, ale dále polemizovat už nebudu.
Elena Valeriánová
Dala jsem tomuto článku dvě * a to po druhém přečtení. Pro mě je jeho začátek trochu zmateční (služebně do zavřené fabriky) a dál, autor laskavě promine ten výraz, tak nějak jalový.
Květoslava HOUDKOVÁ
Autorovi článku i těm, kterým se článek líbí sděluji, že si to přečetla přímo p. starostka města Neratovice. (Je nepochopitelné, že s článkem souhlasí i ti, kteří ani nevědí, kde Neratovice leží a město neznají.)

Zpět na homepage Zpět na článek