Naše první letošní
FOTO: autorka

Naše první letošní

24. 6. 2016

Včera jsme v Mariánkách viděli prvního opravdového hřiba a hodně růžovek (masáků), tak jsme se dneska vydali prozkoumat naše lesy. V prvním, který byl listnatý, jsme nenašli ani ťuk, dokonce ani prašivky tam nebyly. Tak jsme popojeli o kus dál a potkali jsme pána s plným košem hub. Takže jsme zaparkovali a šli zkusit štěstí. Za půl hodinky jsme měli košík plný - dnes to byli jen kováři a růžovky. Pěkné, zdravé kousky.

K večeři bude smaženice a hodně kovářů nasušíme, neboť se jich nemá jíst tolik najednou. Měli jsme v košíku asi půl napůl kováře s masáky.

Kromě toho jsme potkali modré pole plné chrp :-)

Paráda, jsme spokojeni.

Lenka

houby
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Evičko, mě obojí :-)
Eva Mužíková
Tak nevím Leni, co mne více uchvátilo... košík plný hub, nebo ty nádherné chrpy...
Lidmila Nejedlá
Paráda, Leni. Také si pamatuji na pěkná místečka v západ. Čechách, kde rostou. Mám to teď poněkud z ruky.
Elena Valeriánová
Leni, to jsou kousky! U nás převážně jen růžovka. A byly jsme jen v úterý a nevím, jestli se dostaneme do lesa třeba v neděli. Chtěla bych alespoň jednou najít pořádnou pýchavku. Jdu ještě jednou kouknout na fotky.
Jana Šenbergerová
Takový krasavec! I růžovky bych brala, mám je moc ráda. A těch chrp bylo v poli víc než obilí. To bych chtěla vidět! Chrpy a máky miluji.
Lenka Hudečková
Děkuji všem za reakce :-)
Lenka Hudečková
Ahoj všem, na houbách jsme byli v neděli, to už je dávno...teď si myslím, že je velké sucho na to, aby něco ještě rostlo.
Alena Várošová
Heni a Jiří,tak se vám poštěstilo a našli jste tolik hub.Taky bych šla,ale tady zatím nerostou,je tu hodně sucho.Tak další úlovky vám přeji hezký den 5*
Eva Balúchová
Hudečkovi,pořád čekám kdy vyrazíte do lesa.Tak díky za zprávu,krásný úlovek,moc hezké fotky.Tak dobrou chuť!
Alena Tollarová
Po houbičkách se mi moc stýská, i když je nejím. Ale ten pocit v lese, když zahlédnu klobouček, ten je nepopsatelný. Že by něco bylo i ve Stračí? Bylo by třeba to zjistit!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.