Prázdninová reportáž: Rýžování zlata na Otavě
FOTO: autorka

Prázdninová reportáž: Rýžování zlata na Otavě

22. 8. 2016

Jako každým rokem začátkem srpna probíhá na pravém břehu Otavy u Kestřan soutěž v rýžování zlata, letos již 24. ročník.

V pátek se sjedou profesionálové, amateři a děti se stanama, lodí, na koni, motorce, autem a je pro ně připraven táborák s kytarou.

Druhý den v dopoledních hodinách i odpoledních hodinách probíhá soutěž. Může se přihlásit každý, letos bylo kolem stovky zájemců. Dostanou tzv. čínskou pánev a lopatku. Naberou štěrk, setřesou kameny a krouživými pohyby pod vodou vyplavují prach a na dně jim možná zůstane zlatinka. Jde o drobné zrníčko, které mikroskopem zhodnotí odborník. Kdo má nejvíce nasbíraných zlatinek vyhrává a může si ponechat na památku.Od sponzorů dostane nějaký dárek.

Jde o takovou letní slavnost s doprovodnými  hudebními, tanečními skupinami, rýžovnické školy, výuka tanců, golfu a hlavně country bálem až do rána.

V neděli před odjezdem se mohou podívat na gotické tvrze a těšit se zase za rok.

 

 

PRÁZDNINOVÁ REPOTÁŽ - Napište reportáž z výletu, dovolené, z vašeho města či obce. Autoři reportáží získají předplatné MF Dnes, anebo kvalitní LED svítilny. Pravidla soutěže najdete zde.

 

 

 

 

Soutěž - prázdninová reportáž
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Kruci, to mě bere! Příště bych to ráda zkusila! Jitko, pěkné!
Jitka Mošovská
Letos opět zvítězila žena tzv. "Medůza", dostala medaily z pravého zlata Mistr zlatokop 2016. Jeden ze sponzorů věnoval leštěné acháty a ametyst. Také se soutěží v kategorii děti.
Jitka Mošovská
Já se v tom koupám, přes nohy mně šplouchají zlatinky.
Hana Rypáčková
Jitko, taky se ráda nechám zlákat. Díky.
Alena Tollarová
Jé, Jitko, já bych taky rýžovala!
Libor Farský
Nejvíc se mi líbí obrázky, to by mých 6 vnoučátek bylo štěstím bez sebe. Škoda, že v naší oblasti o něčem podobném nevím.
Karel Boháček
Mně to bavilo a baví. U nás to je slušné, lze u nás rýžovat zlato, granáty/ i ty vojenské/, vltavíny a jiné polodrahokamy, zkameněliny - jen vědět kdy a kde.
Eva Balúchová
Zajímavé.Taky bych to někdy ráda vyzkoušela.Zajímá mě to co Lidmilu,zkusilas to také?
Lidmila Nejedlá
Tak jo, Jitko, těším se za rok. Hezká reportáž. A rýžovala jsi také?
Dana Kolářová
Rýžování zlata na Otavě, to bych chtěla zkusit. Zajímavá fota.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...