Jablkové růžičky
FOTO: autorka

Jablkové růžičky

26. 9. 2016

V pátek jsem pekla štrůdl a vyzkoušela nový zákusek - jablkové růžičky.

Každá hospodyňka má svůj vyzkoušený nebo oblíbený recept na těsto. Já hodně často používám těsto z tvarohu, hladké mouky a tuku.

250g tvarohu - ve vaničce

200 - 250g másla (Zlatá Haná)

250 - 300 hladké mouky

1 KL cukru

Z tohoto množství jsem udělala 2 nohavice závinu a ze zbytku 6 kousků růžiček.

Jablka jsem nakrouhala na spiralizéru, který jsem zde nedávno zmiňovala. Vyválela jsem obdelníček asi 10 - 12cm dlouhý a 4 cm široký. Pak jsem pokládala přes sebe plátky jablek, posypala citronovým cukrem a skořicí. Spodní část těsta jsem přehnula asi do poloviny na jablka přimáčkla a začala rolovat růžičku. Tu jsem pak vložila do formičky na muffiny a upekla v troubě asi 15 minut/180st.

Výsledek vidíte sami. Příště použiji hrubý krystal a oříšky.

 

Dobrou chuť přeje

Jitkakytka♥

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Růžičky vypadají velmi lákavě.
Jitka Valachovičová
Však když bude nějaká příležitost - ráda donesu ochutnat....♥
Dagmar Bartušková
Ty růžičky bych také ochutnala. Vypadají lákavě.
Oldřich Čepelka
Váš věk 33 let podle vašeho profilu - nezoufejte, to taky není špatný! :-)
Jitka Chodorová
Jo, šikovná Jitkakytka.
Jarmila Komberec Jakubcová
Opravdu velmi lákavé, přiznám se, že bych to nezvládla - jste paní Jitko hodně šikovná
Eva Komínová
Paní Jitko, vypadá to lákavě, asi taky vyzkouším. Mám teď spoustu padaných jablek ze zahrádky, tak je to u nás samý jablkový moučník. Dík za inspiraci!
Lenka Hudečková
Jituš, těsto taky znám a občas dělám, i ty růžičky jsem již asi 2x zkusila... chutnalo to moc dobře, a Ty jsi jako vždy šikulka :-)
Marie Seitlová
Toto těsto znám, mám od své babičky. Dělám jako závin, rohlíčky, ale tohle je zajímavé. díky za inspiraci.
Alena Várošová
Jitko,jak je vidět jste velmi talentovaná na různé ruční práce.Obdivuji Vaši trpělivost a hravost,ale výsledek je opravdu vždy unikátní.Díky hezký den.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%