Myšky z marcipánu
FOTO: autorka

Myšky z marcipánu

17. 10. 2016

Na vál :
1 ks bílek
150 g cukr moučka
150 g mandle loupané

Na ozdobu:
1 plátek čokoláda hořká
15 ks loupané mandle

Postup přípravy: 
- Oloupané mandle pomeleme, přidáme cukr a bílek. 
- Vypracujeme těsto a vytvarujeme malé myšky Mandle na ouška přepůlíme, překrojíme a přilepíme k myšce cukrovou vodou (zastrčíme je kousek do marcipánu)
- Stejným způsobem přilepíme i ocásky/páratka.
- Kostičku čokolády nahřejeme a myškám označíme očka a tlamičku.


 

 

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Slavíková
Paní Kubátová, omlouvám se, obrázky jsou skutečně vaše. Promiňte mi, prosím.
Danuše Kubátová
Vzpomněla jsem si, že jsem s tímto receptem jednou soutěžila v "Blesku pro ženy". Mám tam několik fotek a na jedné jsem i já s myškami..... viz odkaz http://recepty.blesk.cz/clanek/recepty/1039/mysky-z-marcipanu.html
Danuše Kubátová
Reaguji na příspěvek paní Jany Slavíkové. Ta fotka a i to video na webu "Jak se to dělá" je moje. Nevěděla jsem o tom, že si to nějaká Alen stáhla z mého profilu na Youtube. Toto video jsem minulý týden umístila i sem na i60 s názvem "Vidíš bílé myšky, neboj" .
Hana Rypáčková
Moje 17 letá vnučka miluje marcipán , ale kupuji jí válečky z cukrárny, že si z toho sama něco vytvoří. Když byla malá- tvořila a pak snědla. Teď mlsá rovnou válečky...Je štíhlá .
Hana Rypáčková
Moje 17 letá vnučka miluje marcipán , ale kupuji jí válečky z cukrárny, že si z toho sama něco vytvoří. Když byla malá- tvořila a pak snědla. Teď mlsá rovnou válečky...Je štíhlá .
Alena Tollarová
Já už jsem myšky taky dělala, ale z hmoty oříškové a měla jsem s nimi úspěch.
Jana Slavíková
.... a spousta další receptů na http://www.jaksetodela.cz/ Taky mi ten odkaz přišel, včetně totožného obrázku. Jen mě nenapadlo ho přeposlat jako vlastní.
Eva Krausová
Myšky by mne tedy nelákaly, marcipán ano...
Jarmila Komberec Jakubcová
Myši kam se podívám. To bych určitě nedala a navíc moji kočičáci by se pominuli. Milují myšky plyšové, živou viděli jednou v teráriu a moc se jim líbila. Věřím, že by sní byli dobří kamarádi.Jinak fakt hezké ale asi hodně pracné.
Zuzana Pivcová
Mně myši nevadí. Alespoň ne malé plyšové, s kterými si hrají domácí kočky. :-) Tyhle jsou taky moc hezké, ale asi pracné!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.