Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

1. 3. 2017

Nádraží je konečnou stanicí úzkorozchodné železnice spojující dva kraje. Úzkorozchodka dodnes slouží svému původnímu účelu, každodenní osobní a nákladní dopravě. Je významnou technickou památkou a hojně navštěvovanou turistickou zajímavostí. Během letní sezóny se zde pořádají  pravidelné zážitkové jízdy  parním vlakem s historickými vozy. Na přání zákazníka formou objednávky lze vypravit i zvláštní vlak. Zhruba 2 km od vesnice se nachází  muzeum s unikátní soukromou sbírkou největší v Evropě, chráněnou Ministerstvem kultury. Vstupné je dobrovolné.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Ta nádraží si jsou dost podobná.:)
Lenka Hudečková
Aha, tak to já myslela, že to je Jindřichův Hradec....
Ilona Erika Kolář
Nádražích mám nafocených díky manželově zálibě neuvěřitelně mnoho, prakticky celou republiku, nejvíce práce mi činí hledání určitých snímků. Sice fotíme oba, ale já jsem lajdák na třídění a mám v tom chaos.
Ilona Erika Kolář
Gratuluji všem, kdo jste uhodli, je to skutečně Obrataň. Jako první přidala hned dopoledne další nápovědu Helenka. Ještě něco k muzeu: ve vesnici (spíš osadě) Dvořiště se nachází v chalupě p. Fr. Daňka Muzeum izolátorů a bleskojistek. Obsahuje exponáty z celého světa, nejstarší exponát pochází z roku 1876. Sbírka sčítá přes pět tisíc kusů a i zahrada je plná exponátů. Bylo to jednoduché, ale doufám, že jste se alespoň trochu pobavili.
Anna Čípová
Zase jedno nádraží, kde jsem nebyla. Hodně napověděla Zdenka a potom jsem Obrataň dohledala na Wikipedii.
Zuzana Pivcová
Hm, tak Alča to řekla naplno hned v úvodu, ano?
ivana kosťunová
Tak já řeknu , že druhé písmenko je b
Naděžda Špásová
Už to taky vím, ale nepovím. Jen trochu napovím, je to O, ale nikdy jsem tam nebyla.
Zdenka Žichovská
Je to O......, Muzeum izolátorů a bleskojistek
Lenka Hudečková
Na tomto nádraží jsem byla Xx, protože jezdím tímto směrem na dovolené...je to krásné místo na ... Čech :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.