Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

2. 3. 2017

Do města, v němž najdeme nádraží s moderně zrekonstruovanými nástupišti, se pohodlně dostanete rychlíkem z Prahy. V zimě s lyžemi a v létě třeba s kolem ho můžete vzít jako východisko vašich rekreačních aktivit. Využít můžete i navazující ozubnicovou železnici. Město hraje důležitou úlohu v jedné z her divadla Járy Cimrmana. V roce 1947 se zde uskutečnilo první pokusné televizní vysílání v Československu.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Přesně tak, zubatka to jistila.:)
Lenka Hudečková
Projížděli jsme ho mnohokrát při cestě nahoru do H. nebo do K., kam vede tam zubatka :-)
Alena Tollarová
Ano, samozřejmě. Tanvald. Zmínkou o ozubnicové železnici jsem to udělala příliš lehké?
Naděžda Špásová
Tak já s tím nebudu dělat tajnosti, je to Tanvald.
Alena Tollarová
První zkušení TV vysílání mělo proběhnout koncem roku 1947, ale nebyla jsem u toho a ani to není podstatné. Jára Cimrman má nad vchodem Kina Jas Járy Cimrmana sochu. Připomenout si můžete hru: https://www.youtube.com/watch?v=6RjLGUsbIzU
Alena Vávrová
Ano, je to T-----d.
Zdenka Žichovská
Vím, je to T......, nebyla jsem tam, ale podle toho prvního vysílání TV
ivana kosťunová
Tak takhle to je - Kino Járy Cimrmana ! Tak to už vím taky a první to naznačila Elena V "))
Zuzana Pivcová
Co já se tu ještě všechno naučím! :-)))
Ilona Erika Kolář
Ani jsem nepotrebovala videt foto. Ozubnicova zeleznice,zrekonstr,nadrazi, Nemuze to byt nic jineho nez T,,,,,,d,

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.