Až se ze mě stane tráva
Ilustrační foto: pixabay.com

Až se ze mě stane tráva

21. 3. 2017

Kdo vás přečte, moje knihy,

kdo vás bude číst,

až se snese na můj kámen

javorový list?

 

Knihovna se rozesýchá,

mně se nějak špatně dýchá,

nechce se mi jíst.

Kdo vás bude číst?

 

Kdo vás bude, moje housle,

do svých rukou brát,

až si budu mezi stromy

dny a noci spát?

 

Struna za strunou vám praská,

jste jak popleněná láska,

odvykly jste hrát.

Škoda nastokrát…

 

Kdo ti bude, moje milá,

hledět do očí,

až můj záhon rozmarýny

žabka přeskočí?

 

Až se ze mě stane tráva,

kdo tě bude polaskávat

ve své náručí,

v cizí, bůhví čí?

poezie
Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Petr Kukal
Omlouvám se za zkomolení příjmení v minulém příspěvku, paní Kosťunová, přehlédl jsem se.
Petr Kukal
Ano, jsem si jistý, paní Kostuňová. Životem a dílem Vítězslava Nezvala se zabývám 30 let. Pokud jste výbor (ne sbírku!) Básně nenašla, zkuste knihu Jiřího Svobody „Přítel Vítězslav Nezval”, Československý spisovatel, Praha 1966, kde je tato báseň uvedena na str. 314. A Vy, pane Čepelko, věřte. Tuhle báseň jste nenapsal Vy, nýbrž největší český básník všech dob Vítězslav Nezval.
ivana kosťunová
Nezval je můj oblíbený básník, a nechce se mi věřit, že ta báseň je z jeho sbírky. Jeho verš znějí úplně jinak, rýmování má složitější. Sbírku Básne z r. 1960 jsem také nenašla. Jste si jistý, Pane Kukale ?
Oldřich Čepelka
Hanba by byla, kdybych to udělal úmyslně. Uveřejnil jsem tady množství svých básniček, většina byla z mládí a přepisoval jsem je ze stránek formátu A5. Nechce se mi věřit, že bych si po desítkách let nevšiml, že byla cizí. Ale když to říkáte...
Petr Kukal
Dobrý den, tyto verše napsal básník Vítězslav Nezval v roce své smrti (1958). Otištěny jsou např. na předsádce výboru jeho veršů nazvaného prostě "Básně" z roku 1960. Je hanba vydávat je za své.
Zdenka Jírová
Krásné, ale smutné. Moc na to nechci myslet.
Ilona Erika Kolář
Krásné.:)
Drahomíra Stínilová
Dobrý, vtipný a vkusný.
Květa Chobotová
Vážený pane Oldřichu, s velikou chutí jsem si přečetla Vaše velice zdařilé verše, byla by to krása,kdyby více lidí takto tvořilo.Děkuji v úctě květa chobotová
Alena Vávrová
Velmi jímavé verše...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.