Olomoucké oříškové rohlíčky
Foto: autorka

Olomoucké oříškové rohlíčky

25. 3. 2017

Na setkání v Olomouci jste po mě chtěli recept na mé rohlíčky. Tak tu je :

25 dkg mouky (někdy je třeba přidat mouku – dle vlhkosti tvarohu)
25 dkg Hery
1 tvaroh tučný (ne ve vaničce- je moc řídký)
1 prášek do pečiva, špetka soli

Vypracujeme těsto a necháme odpočinout do druhého dne.
Těsto rozdělíme na 6 dílů – bochánků.
Připravíme si namleté ořechy a cukr krupice.
Každý díl vyválíme na vrstvě směsi - 2 lžic ořechů + 2 lžic cukru krupice - po obou stranách na kruh asi 25 cm.
Ten pak rozdělíme na 8 dílků. Každý díl smotáme od širší strany a uděláme rohlík. Klademe na pečicí papír.
Takto postupujeme u všech bochánků. Tak nám vznikne 6 x 8 = 48 rohlíčků.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 170°C asi 20 – 25 minut
Takto se prý mohou dělat i makové, ale já nemám zkušenost.
Přeji dobrou chuť

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Včera jsem zde tento recept našel. Vytisknul jsem jej manželce, která nelenila a dnes tyto oříškové rohlíčky dle vašeho návodu upekla. Musím potvrdit chválu níže uvedených pochval. Jsou skvělé. Velice nám chutnali. Už víme co nebude chybět na velikonočním stole. Díky.
Soňa Prachfeldová
Majko, udělám Pepovi k narozeninám, díky
Jana Šenbergerová
Ořechů máme dost, upeču je na Velikonoce i letos.
Alena Vávrová
Ahoj, všimla jsem si, že se rohlíčky znovu připomínaly na chatu. Tak musím napsat, že jsem je pekla už 2x a zmizely kosmickou rychlostí. Ořechy ještě mám a dokonce již všecky vylouskané a pomleté, takže se také chystám je upéci znovu na velikonoce koledníkům..Ještě jednou díky za recept.
Hana Rypáčková
Už jsem si to opsala, udělám je s vnučkou o velikonocích. Já už nemám bohužel ořechy. Podobné jsou mrkvové...Půl tvarohu a půl strouhané mrkve...
Marie Seitlová
Mouka je hladká, omlouvám se.
Marie Seitlová
To jsem ráda, že se povedli a hlavně, že chutnali.
Naděžda Staňková
Vynikající recept, těsto skvělé, měla jsem obavy z toho podsypávání ořechy při vyvalování, ale bez problému. A rohlíčky jedna báseň a vonělo to po celém domě! Moc děkuji.
Alena Vávrová
Majko, také děkuji za recept, večer je budu péct vnučce ka narozeninám.
Jana Šenbergerová
Vyzkouším o Velikonocích, chutnaly nám. Dík! :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.