Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

10. 4. 2017

Nádraží se nachází v obci  mezi dvěma řekami, která je v létě přitažlivá pro vodáky a turisty. Vesnice je vzdálena přibližně deset kilometrů  od centra velkého krajského města, ležícího  na soutoku čtyř řek. Pátá řeka z něj vytéká.

Dominantu návsi obce tvoří nově opravená škola a proti ní stojí kaple Panny Marie s dvěma dřevěnými vzácnými sochami. Vesnicí prochází cyklostezka.

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Tak už jsem na to taky přišla. Říká se tak taky něčemu zelenému. Leni, co ten zub?
Hana Rypáčková
A kam asi tak jezdím ze Strakonic přes Plzeň?
Zdenka Žichovská
Mně z nápovědy od Ilony nejvíc pomohli vodáci. Most, jak píše A.P. tam je.
Naděžda Špásová
Tak tohle vzdávám a jdu dělat něco smysluplného. Vím určitě, že jsem tam asi nikdy nebyla.
Hana Rypáčková
Já vím, jezdila jsem tudy často, ale už rychlíkovou trať odklonili.
Zuzana Pivcová
Po včerejším jednorázovém úspěchu jsem zase úplně vedle.
Anna Potůčková
Myslím, že jsem našla, dokonce i podobnou fotku, jen vyfocenou z jiné strany. Další indicií by mohlo být, že přes jednu z řek vede železniční most z r. 1892, čili pamětihodnost
Lenka Hudečková
Tak dneska již vím (doufám) - že je to v okolí Plzně, to říkají ty řeky, ale pomohla mi Zdeňka svou nápovědou.... A já mám další nápovědu - zub :-) :-) :-)
ivana kosťunová
Vůbec se nechytám. Je to u Plzně ?
Zdenka Žichovská
Tohle lehké nebylo, ale našla jsem. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 1680 obyvatel a první písemná zmínka o vsi pochází z roku 1242

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...