Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

23. 4. 2017

Moravské nádraží leží v třítisícovém městě. Rozkládá se na hranici dvou krajů a je vstupní branou do blízkých hor. Dvanáct kilometrů odtud  se nachází velice známý státní hrad s jednoslovným názvem a také rozhledna skládající se ze dvou slov. Další hrad je od města vzdálen patnáct kilometrů.

Těžké nebo lehké?

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Takže jako jsem já bydlela v ČB, tak tohle je MB? Nebo ještě ne?
Lenka Hudečková
Naďo, jsme na tom stejně, já lovila a lovila podle mapy než jsem se k MB dopracovala :)
Jana Kovářová
Přece jsem se dopátrala, ale bylo to dílo:)
Naděžda Špásová
Tak podle znaku je to opravdu MB. Bylo to hrozné. Vůbec nevím, že tohle město existuje. Nikdy jsem tam nebyla.
Jitka Hašková
Myslím, že nápovědy na mne konečně zabraly. Ale dalo mi to práce.
Ilona Erika Kolář
Uznávám, že dnes je to poněkud těžší, dokonce i já jsem nejdřív chvíli tápala ,co to je za nádraží, protože jsem dala žádost o zveřejnění více jak před týdnem a mám nafocena všechna nádraží na této trase a trochu se mi pletou. Omítka je skutečně hodně oprýskaná a jste vesměs všichni až na Zuzku na správné stopě, většina již dokonce uhodla.
Anna Potůčková
Tak po delším pátrání jsem našla díky nápovědě Věry L. Dobré indicie pravdu zaBEROU. Další indicii přidám, že se tu narodil ve druhé polovině 18tého století učitel JAKUBA JANA RYBY. Nevím ale zda nápověda od Pavla K. je dobrá, neboť já našla, že se měnily okresy.
Mirek Hahn
Tohle bylo óbr těžký ! Ale mám to.
Lenka Hudečková
JOOOO, je to ono, podle znaku města...ufff, to mi dalo:-), ale děkuji za nápovědy
Lenka Hudečková
že by podle dalších indícií to bylo město MB?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.