Tip na výlet: Brno volá!
FOTO: autorka

Tip na výlet: Brno volá!

2. 5. 2017

V Brně sice nebydlím, ale mám je ráda. Nedávno mi známý z Čech pověděl vtip, prý Brnu u nich říkají Zátočina před Vídní. Vtipné, ale pravda to není. Brno má krásná místa a já bych vás ráda pozvala na prohlídku města.

Jelikož neznám přesnou historii všech zajímavých objektů, rozhodla jsem se, že vás pozvu na okružní jízdu autobusem, kterou pořádá turistické informační centrum Brno a je s průvodkyní a výkladem.

Vyjíždí se z Náměstí Svobody vždy v pátek v 10h a v 13h, v autobuse je 16 míst k sezení a cena pro seniory je 150Kč. Doba prohlídky trvá 2 hodiny.

Okruh má název Brněnské vily a uvidíte:

Nám.Svobody

Kostel sv.Jakuba a kostnici sv.Jakuba

Moravské náměstí

Mahenovo divadlo

Janáčkovo divadlo

Park Lužánky

Vila Low-Beer a vila Tugendhat

Palác Tivoli

Dětský domov Dagmar

Jurkovičova vila

Kostel sv.Augustina

Hvězdárna a planetárium

Vila Stiassni

Výstaviště

Letohrádek Mitrovských

Mendlovo muzeum. Bazilika na Mendlově náměstí

Kostel Sv.Václava

Hrad Špilberk

Kostel Jana Amose Komenského

Bohužel, jak to u okružních jízd bývá, něco uvidíte jenom z autobusu, někde se vystoupí a jde se alespoň do zahrad, ale i tak myslím, že by prohlídka stála za to. Do Brna je ze všech koutů dobré spojení, tak pokud by někdo měl zájem a shodneme se na termínu, napište.

Tip na výlet
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Evičko určitě přijedu, ale kam přijít dřív v Brně? Já pojedu do Brna už v 5,15 s vnučkou a dcerou autem - oni tam jezdí do práce a pak po 8 hodině od Výstaviště sjedu šalinou k náměstí Svobody...
Marie Magdalena Klosová
Ahoj,Evo, Brno mám ráda. 5.5. ba naopak přijede za mnou do Ostravy z Brna ,přesněji z Rajhradu, vnouček.Takže se k vám nemohu přidat.užijte si to. mm
Eva Balúchová
Píšu si.Přijdete za náma dřív nebo až na nám.Svobody v 10h?
Marie Petrova
Je to výborný nápad, ráda se přidám.
Eva Balúchová
Marie,jsem ráda,že přijedeš,pozděj se domluvíme na místě srazu.Jarko,děkujem,taky budu ráda když setkání vyjde.Snad se ještě někdo přidá.
Jaroslava Handlová
Evo, pozvánka je lákavá. Já sice v pátek 5.5. bych měla zrovna projíždět Brnem, respektive jen okolo po dálnici a pokračujeme dále. Takže k mé lítosti o brněnské setkání přijdu. Tak snad někdy jindy? Evo, už teď přeji, ať se vám to vydaří.
Květoslava HOUDKOVÁ
Evičko B. - vlak mám poznamenán = pokud vše klapne - tak v ČERVENCI nashle !!
Marie Ženatová
Evičko termín 5.5.2017 mi vyhovuje, já tam přijedu, už se moc těším...
Eva Balúchová
Vlak Praha 6.50-Brno 9.20
Hana Čadová
Brno je lákavé! Nevím v kolik hodin bych musela z Prahy odjíždět, abych stihla v 10 hod okružní jízdu! D1 je stále ucpaná!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.