Tip na výlet: Brno volá!
FOTO: autorka

Tip na výlet: Brno volá!

2. 5. 2017

V Brně sice nebydlím, ale mám je ráda. Nedávno mi známý z Čech pověděl vtip, prý Brnu u nich říkají Zátočina před Vídní. Vtipné, ale pravda to není. Brno má krásná místa a já bych vás ráda pozvala na prohlídku města.

Jelikož neznám přesnou historii všech zajímavých objektů, rozhodla jsem se, že vás pozvu na okružní jízdu autobusem, kterou pořádá turistické informační centrum Brno a je s průvodkyní a výkladem.

Vyjíždí se z Náměstí Svobody vždy v pátek v 10h a v 13h, v autobuse je 16 míst k sezení a cena pro seniory je 150Kč. Doba prohlídky trvá 2 hodiny.

Okruh má název Brněnské vily a uvidíte:

Nám.Svobody

Kostel sv.Jakuba a kostnici sv.Jakuba

Moravské náměstí

Mahenovo divadlo

Janáčkovo divadlo

Park Lužánky

Vila Low-Beer a vila Tugendhat

Palác Tivoli

Dětský domov Dagmar

Jurkovičova vila

Kostel sv.Augustina

Hvězdárna a planetárium

Vila Stiassni

Výstaviště

Letohrádek Mitrovských

Mendlovo muzeum. Bazilika na Mendlově náměstí

Kostel Sv.Václava

Hrad Špilberk

Kostel Jana Amose Komenského

Bohužel, jak to u okružních jízd bývá, něco uvidíte jenom z autobusu, někde se vystoupí a jde se alespoň do zahrad, ale i tak myslím, že by prohlídka stála za to. Do Brna je ze všech koutů dobré spojení, tak pokud by někdo měl zájem a shodneme se na termínu, napište.

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Helenko, fotky prima a Evičko, dle fotek to bylo asi nádherné putování Brnem. Palcuju!
Helenka Červenka
Evi, dík za dobrý nápad a organizaci, byl to moc pěkný počin, viděla jsem kus Brna s fundovaným průvodcem a jsem ráda, že jsem cestu absolvovala, stálo to za to!!! Fotky dám do galerie 01Brno ♥
Eva Balúchová
Těším se na všechny.A kdo by měl ještě zájem,může se do rána do 10h přihlásit.
Dagmar Bartušková
5. 5. 17 po deváté ráno na viděnou. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Evičko dík za skvělou nabídku - do brna jsem v minulém režimu jezdila každoročně na Strojírenský veletrh, bydlela jsem vždy v hotelu Voroněž a tak bych ráda znovu se Brnem projela.
Eva Balúchová
Pro návštěvniky Brna!!!Jízdenky máme zamluvené,místo na oběd objednané ve vyhlídkové restauraci na náměstí.Odtud je asi 15 min.na nádraží.Zajistěte si odjezdy jak bude komu vyhovovat.Kdo by měl čas a zájem,můžem projít město a Petrov.Ten určitě stojí za to.
Eva Balúchová
Setkání v Brně a okružní jízdy po městě by se měli zúčastnit:Marie Ženatová,Ája,Jíťa C.,Marta N,Libuška Kř,Maruška F,Marie Petrová.Helenka Č a doufám,že i Danka.Za muže Laďa.Prosím o informaci kdyby došlo ke změně.V 9h budeme kupovat jízdenky,tak ať máme přesný počet.Ještě se mohou další zájemci přidat.Z Brna nikdo?????
Eva Balúchová
Helenko,je místo,píšu si tě a na nádraží budu čekat.Někteří přijedou po 9,tak se tam určitě najdem.
Helenka Červenka
Jestli je ještě místo, měla bych zájem. Rychlík od Bohumína by přijel v 8.57 - ale nevím, jestli trefím, snad podle mapy jo.
Eva Balúchová
Přijeď 1 k nádraží.Já tam budu 8.15 a budu čekat na příjezd dalších vlakem 8.20.Do 10h pocóráme Brnem.Ať se trochu poznáme.
Marie Ženatová
Evičko určitě přijedu, ale kam přijít dřív v Brně? Já pojedu do Brna už v 5,15 s vnučkou a dcerou autem - oni tam jezdí do práce a pak po 8 hodině od Výstaviště sjedu šalinou k náměstí Svobody...
Marie Magdalena Klosová
Ahoj,Evo, Brno mám ráda. 5.5. ba naopak přijede za mnou do Ostravy z Brna ,přesněji z Rajhradu, vnouček.Takže se k vám nemohu přidat.užijte si to. mm
Eva Balúchová
Píšu si.Přijdete za náma dřív nebo až na nám.Svobody v 10h?
Marie Petrova
Je to výborný nápad, ráda se přidám.
Eva Balúchová
Marie,jsem ráda,že přijedeš,pozděj se domluvíme na místě srazu.Jarko,děkujem,taky budu ráda když setkání vyjde.Snad se ještě někdo přidá.
Jaroslava Handlová
Evo, pozvánka je lákavá. Já sice v pátek 5.5. bych měla zrovna projíždět Brnem, respektive jen okolo po dálnici a pokračujeme dále. Takže k mé lítosti o brněnské setkání přijdu. Tak snad někdy jindy? Evo, už teď přeji, ať se vám to vydaří.
Květoslava HOUDKOVÁ
Evičko B. - vlak mám poznamenán = pokud vše klapne - tak v ČERVENCI nashle !!
Marie Ženatová
Evičko termín 5.5.2017 mi vyhovuje, já tam přijedu, už se moc těším...
Eva Balúchová
Vlak Praha 6.50-Brno 9.20
Hana Čadová
Brno je lákavé! Nevím v kolik hodin bych musela z Prahy odjíždět, abych stihla v 10 hod okružní jízdu! D1 je stále ucpaná!
Květoslava HOUDKOVÁ
Evičko - mně bude lépe vyhovovat ČERVENEC - sděl včas termín - díky.
Eva Balúchová
To je škoda Aničko,ale chápu.Já mám volný další pátek až v červenci.
Anna Čípová
Evi, škoda. Navržený termín mi nevyhovuje.
Eva Balúchová
Dávám na zvážení termín k návštěvě Brna 5.5.2017.Myslím,že by vyhovoval odjezd z náměstí v 10h a po 12h oběd s pokecem.V pondělí jedu do Brna,tak zjistím jestli by šly zamluvit lístky.Bylo by fajn,kdyby jste napsali(třeba se nějaký muž přidá)kdo by moh přijet.
Libuše Křapová
Oprava, odvolali :-)
Libuše Křapová
Evi B., já se taky předběžně hlásím :-) Snad bude tepleji, než bylo včera, kdy jsme se měli setkat v Uh. Hr. Brrr, ještě že jsme to dovolali, bylo sněžopršovětrno
Marie Seitlová
Evi, dobrý tip na další setkání. Do Brna jezdím ráda, tak jen navrhni termín.
Hana Práglová
Velmi dobrý nápad pro přemýšlení...
Eva Riedel
V této a v souvislosti s vilou Tugenhat mohu doporučit ještě další pěkný výlet nedaleko Brna, viz. odkaz: http://www.tugendhat.eu/vyzkum-a-publikace/low-beerovy-vily-ve-svitavce.html nebo http://www.low-beerovy-vily.cz/
Danuše Onderková
Evi, pokud to bude v den kdy mi vyjde volno, moc ráda přijedu. Z Brna znám jen nádraží a letiště a zpět :) . Tak ráda poznám i něco víc... Kontakt na mne máš tak prosím termín písni do zpráv. Když jsem v jednom kole nestíhám všechno číst.
Eva Balúchová
Ájo,s tebou jsem počítala na beton a jestli přijede i Lidmila,tak dáme beton.Vida,další slovo do Hrátek s češtinou. :-)
Dagmar Bartušková
Vidím, že je to pátek. Evo, moc rád​a přijedu.
Květoslava HOUDKOVÁ
Článek přeposílám i svým rodinám - vnoučata jsou už vedoucími Skautů (může se event. i hodit - spojit s turist. Moravou)
Hana Rypáčková
Hezké představení města. Jezdila jsem tam dávno s dětmi,spali jsme v DDM a tak botanickou,ZOO a Špilberk v centru muzeum....Bětšinou jen průjezd na jih Moravy do Mikulova.
Květoslava HOUDKOVÁ
Evi Bal. - dík za informaci o "Brno-autobusu" - pro moje NEzdraví vítaná možnost - vše mám poznamenáno. Někdy do Brna přijedu -(aspoň na 2 dny s využitím páteční odpolední projížďky - včas se event. spolu domluvíme.
Zdenka Jírová
Brno mám také ráda, chodila jsem tam do školy pomaturitního studia, bydlela jsem v Pisárkách. Ve volných chvílích jsem se potulovala po městě a objevovala památky. Později jsem tam jezdila na školení a tak jsem v objevech pokračovala. Znám přehradu, Špilberk, ZOO, kapucínský klášter i muzeum. Je to krásné město vždy jsem říkala, že tam bych mohla žít, i když bydlím na opačné straně republiky.
Eva Balúchová
Děkuji všem za příspěvky.Třeba se shodnem na některém pátku,jsem ochotna zamluvit jízdenky.I brněnské podzemí pod Zelňákem je zajímavé.
Eva Balúchová
Nadi,a to jsem zapoměla dát tu nejhezčí fotku-Jurkovičovu vilu.Jsem strašný neumělec při vkládání fotek,ale třeba ji někteří uvidí.Však sedni na vlak a za chvíli seš v Brně.Bratránek z Ústí k nám v sobotu přijede.Říká,že něco přes 2 hodiny.
Naděžda Špásová
Ahoj Evi, krásnou pozvánku jsi nám všem poslala. V Brně jsem byla několikrát, dokonce jsem tam byla i služebně. Ale to je hodně dávno. Máte tam toho k vidění opravdu hodně. Měj se krásně. :-)
Helena Lepková
Ahojky, já tedy hledím. V Brně jsem studovala, zrovna teď jsem tady u kamarádky na pár dní, ale spoustu staveb ze seznamu neznám. Budu tady do pátku, že bychom zkusily tuto okružní jízdu ? Myslím, že ani Brňáci všechno neznají. Uvidím, třeba se zadaří.
Alena Vávrová
Evičko, je to velmi lákavá nabídka i pro mne, i když jsem tam párkrát byla, ale je to už dávno promlčené.
Jana Šenbergerová
Brno známe jen z "rychlíku", i když já tam několikrát byla. Jednou mě v něm dokonce málem přejela tramvaj, ale kdosi mě včas zachránil a pěkně mi vynadal. :-) Umíš pěkně lákat. Dík!
Eva Mužíková
Brno jsem navštívila jen jednou, byla jsem na veletrhu. Bohužel je to od nás trochu z ruky. Ale dobrý nápad Evčo.
Marie Ženatová
Evičko pěkně zdravím a určitě se přidám...
Elena Valeriánová
Brno máme letos v plánu a tak Tvůj tip přišel jak na zavolanou. Chtěli bychom to propojit se Zelenou Horou a Žďárem nad Sázavou. Tak snad nám to vyjde.
Soňa Prachfeldová
Evko, krásná okružní jízda, moc lákavá, kéž by se mi poštěstilo.
Zuzana Pivcová
To je od Tebe hezká nabídka, já osobně mám okružní jízdy ráda, i když jsem je zažila zatím jen v cizině. V Brně jsem byla jen kdysi na výstavišti a ve městě bych určitě sama zabloudila. Možná...!
Anna Čípová
Evi, ráda se přidám. Brno trochu znám, ale ne všechna uvedená místa.
Alena Tollarová
Tak se mi zdá, že mě Brno volá, a to velice naléhavě!