Poznáte, kde je tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte, kde je tento kostel?

26. 4. 2017

Tento kostel je barokní a vybudován byl v r. 1668- 1703, jako součást rezidence jezuitů. Po požáru obnoven v r. 1825. Kazatelnu má rokokovou. Na kůru má barokní zvonkohru z r. 1732. Kostel prošel rekonstrukcí od r. 2009 – 2011, díky norským fondům. Taktéž krásný je i rozsáhlý park kolem, kde se konají různé slavnosti a koncerty. Místo jezuitské rezidence je charitativní zařízení pro nemocné, bylinková zahrada a kavárna.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Tak odtajním, kostel je sv. Anny a je v Žirči u Dvora Králové. Domov sv. Josefa je zařízení Charity a je pro nemocné s roztroušenou sklerózou. Krásná akce je zde Svatoannenská slavnost, je otevřen celý areál, je zvonkový koncert, v parku jsou celé odpoledne koncerty. Je to moc pěkné místo, kam ráda jezdím a vřele k výletu doporučuji. Kousek je Kuks, Braunův betlém a novodobá křížová cesta.
Lenka Hudečková
konec a skoro začátek abecedy :-)
Jana Rykrová
Nyní je tam Domov sv.Josefa pro nemocné s roztroušenou sklerozou,dřív to byl městys,nyní patří k městu,kde bydlím
Alena Vávrová
Bingo, Hančinko!
Hana Rypáčková
Okolí Trutnova a konec abecedy?
Alena Vávrová
Jj, neznala, ale našla na první pokus. Svatá Anna, chladna z rána....
Naděžda Špásová
Pardon, ještě jsem chtěla napsat, že to tam vypadá krásně.
Naděžda Špásová
Úspěšně nalezeno na 1. pokus. Stačilo zadat datum.
Jana Šenbergerová
Altán a zvonkohra mě napadly jako první a nasměrovaly správně. Nebýt toho altánu, hledala bych nejdřív na Moravě. Maruško, pěkně bys mě svedla ze správné stopy. :-)
Jana Kovářová
Objevila jsem, obec se původně skládala ze dvou částí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...