Poznáte město podle budov?
Foto: autorka

Poznáte město podle budov?

14. 5. 2017

Město s počtem obyvatel přes 2500 - město je součástí jednoho Mikroregionu a vzniklo okolo stejnojmenného kláštera, který je národní kulturní památkou.

Leží v nadmořské výšce 350 m

Rozloha má  57,13 km² 

Krajina v okolí byla osídlena již v pravěku.

Starosta zvolený v roce 1902 navrhl, aby se misto ucházelo o povýšení na městys. Opakované úsilí o povýšení však nebylo úspěšné. 

Zajímavost -  město nemá vlastní školní budovu.

Moje fotky jsou tři roky staré, protože se ve měst stavělo, je možné, že již dneska vypadá zase jinak - lépe...architektonicky...

Našli jste? 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Aha, toto jsem ještě neodtajnila, takže asi všichni našli PLASY - v Plzeňském kraji a i nedaleko od Plzně :-)
Jana Šenbergerová
Nakonec se zadařilo i nám. Fotohádanky nám hezky rozšiřují obzory, ke kterým bychom se možná nikdy ani nepřiblížili. :-)
Lenka Hudečková
Zuzko, taky je tam pivo Vašnosta, Vidlák, Nachmelenec a další zajímavé názvy :-)
Zuzana Pivcová
Ten klášterní pivovar má kouzelné názvy piv, třeba Metternich. :-) Jestli ovšem nejsem úplně vedle.
Lenka Hudečková
Nadi, určitě je to ono :-)... Mirku, i nás fascinuje Santini, navštívili jsme několik staveb, na kterých se podílel, jsou si něčím podobné :-)
Mirek Hahn
Fascinuje mne technické řešení základů barokního konventu. Je to věc poměrně ojedinělá a ukazuje Santiniho stavitelské mistrovství.
Naděžda Špásová
Jestli je to to, co si myslím, tak v mládí jsem tam pobývala dost často, mám na to krásné i horší vzpomínky a v řece jsem se i koupala. Je tam ještě jedna hodně známá pamětihodnost. Prostě jsou moje srdeční záležitost, i když jsou jen na 5 písmen.
ivana kosťunová
Květo, díky, mám to. Santini, souhlasí.
Jitka Hašková
Tak už to vím. Měla jsem pocit, že jsme to už hádali.
Květa Křivohlávková
Ivanko, pokusím se poradit ještě více než Ilonka - město v okrese Plzeň-sever, 21 km severně od Plzně, s počtem obyvatel přes 2500. ::: jsou součástí Mikroregionu Dolní Střela

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...