Jednoduché účesy pro zralé dámy. Existují?
Ilustrační foto: ingimage.com

Jednoduché účesy pro zralé dámy. Existují?

10. 3. 2020

Na modelkách na fotografiích vypadají všechny účesy krásně. Stejně skvělé jsou na celebritách, které se nechávají zachytit fotografy zásadně, když jsou pečlivě upravené. Ale jak takový stejný účes vypadá na ženě, která žije normální život? Existují střihy, které vypadají vždy dobře, aniž by vyžadovaly složitou úpravu?

Tyto otázky si kladou ženy všeho věku. Ale čím jsou starší, tím více tento problém řeší. Ano, je to problém. Není to malichernost, zhýčkanost. Stárnoucí dámy dobře vědí, že jejich vlasy se mění. Kdyby jen šedivěly, to by byla maličkost. Jenže ony jsou lámavé, suché, vypadávají. I ženy, které měly celý život krásné husté vlasy, najednou cítí, že už to není to, co bývalo.

Navíc se mění tvář. Vrásky, váčky po očima, povadlé rysy. Tvaru obličeje mnohdy přestává slušet to, na co jeho majitelka byla celý život zvyklá. Přitom málokterá žena má chuť trávit česáním a úpravou spoustu času. Dnešní seniorky jsou většinou ženy akční, které mají hodně práce i zálib a tak si představují účes, který je tak skvěle ostříhaný, že ho ráno stačí prohrábnout hřebenem, lehce poprášit lakem nebo zvýraznit leskem a hned v něm vyrazit do ulic, na zahradu, na výlet. Málokterá žena chce nyní trávit hodinu před odchodem z domova na natáčkách a pečlivě kontrolovat každý vlásek pokaždé, když zafouká vítr.

Zdánlivě se to všechno zdá být snadné, ve skutečnosti jde o pekelně složitou věc. Devadesát procent žen ve věku kolem šedesáti a výše je někdy více či méně nespokojeno se svým účesem a řeší problém: změnit ho nebo zůstat u toho, na který jsem zvyklá, i když s ním mám starosti a necítím se v něm už tak jako dříve? Módní stylisté a kadeřníci mají žebříček účesů, které se osvědčily jako jednoduché na údržbu a slušící zralým ženám. Jasně, každá dáma je jiná, každé sluší a vyhovuje něco jiného. Některá nesnáší rady typu: toto je deset nej účesů. Jiná naopak takové žebříčky bere jako vítanou inspiraci, ze které si může vybrat.

Takže, podívejte se na fotografie pod článkem. To je výběr účesů, které se osvědčily. Jsou přirozené, jednoduché na údržbu a zralé ženy v nich nevypadají jako usedlé babičky.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.6 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Charvát
Dámy, nerozumím módě, jen mám názor, že se mně něco líbí nebo nelíbí. Mně se líbí pokud nosíte jednoduché kratší elegantní účesy, vždy upravené, vonící čistotou. Není vždy nutné barvení, jemný původní stříbro-šedivý odstín může být velmi šarmantní. Mně se moc nelíbí delší ani dlouhé vlasy. Mně se také nelíbí trvale padající kštice do tváře nebo přes oko, s tím, že si ho dáma neustále upravuje nebo posouvá mimo oko.
Věra Ježková
Hezké. Jen č. 6 bych nemusela. Nejvíc se mi líbí devítka. Dokud mám svoji skvělou kadeřnici, nemám o svůj účes obavy. Je to ale paní v důchodovém věku, nechala si již jen pět zákaznic. Až skončí, budu za ni těžko hledat náhradu.
Ilona Kolářová
Základem je vždy dobrý sestřih. Jednou jsem přišla ke kadeřnici s obrázkem a ona mi řekla, že mám to samé, jen si to musím umět učesat. Zkutečně jsem pak vypadala jako paní na obrázku. Problém u mě je, že si vlasy po umytí nijak neupravuji, protože jsem líná si je fénovat. Když chci jiný druh účesu, učeše mě kadeřnice.Vůbec nejhorší variantou pro mě jsou od mlada vlnité vlasy, vypadám jako usedlá "bréca."
Soňa Prachfeldová
Říká se - vlasy jsou korunou ženy, záleží na kvalitě a hustotě vlasů, přesto přirozenost vlasů je to nejlepší, nezatěžovat je příliš barvami a dobrý střih je důležitý.
Jana Šenbergerová
Všechny uvedené účesy se mi líbí, i když po dlouhých vlasech už rozhodně netoužím. Když jsem musela změnit kadeřnici, trvalo rok, než jsme si padly do noty. Vyhovuje mi účes "ráno vstanu, prohrábnu si vlasy prsty rukou a mohu mezi lidi". Přesně to vystihla paní Ivana.
ivana kosťunová
Většinou máme jasno v tom, jaký účes, ale problém je spíše v tom, kdo nám ten účes vytvoří. Kadeřnic je sice dost, ale málokterá je natolik kreativní, aby vám dokázala udělat sestřih dle vašich představ, natož ještě vymyslela něco, co by vám sedělo.

Zpět na homepage Zpět na článek