Prevít odejde, ještě větší přijde
ilustrační foto: pixabay.com

Prevít odejde, ještě větší přijde

12. 9. 2017

V poledních hodinách jsem jel pražským městským autobusem. Jako obvykle panovalo mezi cestujícími hrobové ticho. Náhle došlo k řevu, mezi dvěma penzistkami. Chytly se totiž, zatím jen slovně, důchodkyně Větrací s penzistkou Bystrozrakou. Ta Větrací se sotva držela na nohou, přesto se drala otevřít to skleněné okno. Byl na něm nápis Nelze otevřít, je zapnutá klimatizace! Bystrozraká seděla zády k této situaci. Začala křičet: Paní sedněte si, jste přeci chromá! Nestarejte se, křičela ta Větrací. Bystrozraká vyjekla, Tak mi paní pojďte dát facku!

Pražané jsou stále nedůtkliví, hádaví a vztahovační!

Řekl jsem do pléna, lidé jsou pořád uvnitř nahněvaní, a to už tu nevládnou ti komunisté…! Že by dřívější nevraživost Pražanů snad tehdy nezpůsobovali ti vládnoucí komunisté…?

Znovu jsem řekl: Prevít odešel, ještě větší přišel!

Řidič se zapojil do našeho rozhovoru. Šofér sám pokračoval, rozprodali naši republiku cizákům!!!

Pokračoval jsem dál jiným autobusem. Opět trvalo hrobové ticho. Z bezživotní letargie nás probudila až havárie našeho autobusu. Řidička totiž narazila do silniční značky, zužující vozovku! Za značkou postával silniční dělník, s přilbou na hlavě. Ten hrůzou vykřikl a padl zpět, zády na chodník. Snad teď ještě žije?

Šoférka dělala, jako by se nic nestalo, jela dál, i k naší spokojenosti.

Až po chvíle se za mnou ořvalo dunění basbarytonu, ze sedadla za mnou. S obavou o život jsem se raději otočil. Slabomyslné výroky do mobilu vypouštěla ale žena, s tmavší pletí.

Další hrůzy už jsem ten den už nezažil.

 

                          

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jenom nevím, Miloši, proč by nemělo být v autobuse ticho. Proč přeřvávat hluk motoru???
Jarmila Komberec Jakubcová
V Praze se pořád něco děje. Zítra budu nocovat na Žižkově, protože se pozdě vrátíme z divadla, tak doufám, že to přežiji ve zdraví. A raději budeme jezdit po Praze autem.
ivana kosťunová
Tentokrát netekla krev, že by se to přeci jenom zklidnilo ?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%