Luhačovická serenáda
FOTO: archiv autorky

Luhačovická serenáda

8. 4. 2020

A ještě jeden vzpomínkový článek...

Íčko umožňuje různá setkávání. 12.října 2017 se moravská větev rozhodla setkat v Luhačovicích. Jenže ne vždy se naplánuje datum tak, aby vyhovovalo všem. Bohumíňáci by určitě dorazili ve větším počtu, ale už dlouho měli naplánovaný výlet do Slavkova, tak ze severu dojela jen Hela. Jižní Moravu zastupovala Evka a hostitelské role se ujala Liba, která bydlí od lázní, coby kamenem dohodil, v Záhorovicích. Z Klimkovic si určitě pamatujete Majku, tak to byla čtvrtá do mariáše.

Nádherný říjnový den jsme si užily na kolonádě, v cukrárně i v lázeňském parku, kde jsme na každém kroku zakopávaly o nějaké houbičky. Evka nás pořád přemlouvala, že chce do Elektry na tanečky, ale vylezlo z ní, že by s bolavým kolenem jen seděla a koukala na nás, jak se protáčíme s lázeňskými šviháky. Tůdle, nůdle, rozhodla jsem, že jedeme k Libušce. Dobře jsem udělala, u Liby bylo útulno, příjemno a všechny čtyři jsme si pěkně popovídaly. Slabší nátury začaly odpadat a já s Libou jsme pomlouvaly všechny íčkaře až do jedné hodiny.

Zmapovala jsem si, kudy půjdu v noci co dvě hodiny čůrat. V ložnici byla úplná tma. Asi vám to nebude tak moc divné, jako mně. Ale já bydlím ve městě, kde mi do oken svítí pouliční lampy. A tady byla úúúúúúplná tma. To by se kradlo! Já však místo zlodějny jsem volila spánek. Jak jsem lehla, do minuty jsem spala. A spala a spala a spala...až mne probudily hlasy. Lidičky, vy, co mne znáte, jak do dvou ještě nespím a od pěti už zase nespím...neuvěříte, že jsem spala osm a půl hodiny v kuse!!! Kupodivu i Liba spala dobře, jen Evka nám pokazila spací rekord, byla vzhůru už od sedmi a hrála si venku se psem. Po pozdní snídani (až v deset) jsme se rozjely domů. Já na sever, Evka k jihu. Setkání bylo moc fajn.

Děkuji, íčko, že nám i taková malá setkáníčka umožňuješ. A nespavci, kdo se potřebujete pořádně prospat, jeďte do Záhorovic!!!

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Růžena Marková
Děvčata moc vám to sluší. Helo moc hezky jsi to napsala.
Zdenka Jírová
Luhačovice jsou krásné lázně, byla jsem tam dvakrát a moc se mi tam líbilo. Věřím, že i pěkné setkání s přáteli bylo moc pěkné.
Jitka Hašková
Bezvadné vzpomínky.
Helenka Červenka
Jarmilo, tady je "pouhých 445 fotek z toho tábora :-) https://seniorbohumin.rajce.idnes.cz/3.-9.9.2017_Tabor_Horni_Becva/
Jarmila Komberec Jakubcová
Děkuji Helenko za hezké vzpomínání. Nemáš nějaká fota z retrotábora na Horně Bečvě? Tam s námi také Evička byla, bydlela naproti našemu pokoji a každé ráno jsem ji vařila kávičku. Milovala ji s mlékem. Já bohužel žádné foto z této akce nemám.
Eva Mužíková
Díky Helenko, Evka by určitě měla radost ze všech těch krásných vzpomenuti na ní..
Zuzana Pivcová
Jsem vděčná za vše, co se zde sešlo o Evičce, aby tu s námi zůstala nejen v srdci, ale chvíli i na obrázcích a ve vyprávění. Díky.
Dana Puchalská
Děkuji za připomenutí.
ivana kosťunová
Děkuji za pohotovou vzpomínku na Evičku
Anna Potůčková
Další moc hezká vzpomínka na skvělou Evku. Moc ráda jsem si prohlédla fotky. Už neuslyšíme její smích, nevychutnáme její přátelství - na Íčku bude hodně chybět..

Zpět na homepage Zpět na článek