Hrátky s češtinou:  přidej

Hrátky s češtinou: přidej

24. 1. 2018

Milovníci krásné češtiny, pojďme si zase hrát.

Vyberte si základní krátké slovo a přidejte písmenko - kamkoli - na začátek, na konec, doprostřed... tak, aby vzniklo nové slovo a přidejte další písmeno a další a další...časujte, používejte pády. Tak kdopak bude mít nejdelšího hada?

Například:

kop-kopí-koupí-skoupí-skoupím-skoupíme

sud-soud-soudí-usoudí-usoudím-usoudíme

kol-kole-kolen-koulen-koulený-kouleným-koulenými-skoulenými

 

 

Obrázek ze Seznamu.cz

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
o-ob-obr-obra-obraz-zobraz-zobrazí-zobrazím-zobrazíme
Helenka Vambleki
o-os-ose-osel-posel-postel-postelí-postelích
Marcela Pivcová
Za sebe bych ráda přidala: ro (řecké písmeno)-pro-pros-proso-prosol-prosoli-prosolim-prosolime.
Věra Ježková
Ještě mě napadlo před spaním: blud – bloud – bloudi – bloudit – zbloudit – zabloudit // blud – bloud – bloudi – bloudil – zbloudil - zbloudilý.
Eliška Murasová
bal-obal-obalí-dobalí-dobalím-dobalíme....hra-hrad-hrady-ohrady....mys-mysl-smysl-smyslí-smyslím-smyslíme
Helenka Vambleki
Děvčátka, já nechci nikoho kárat. Já chci, abyste si chvíli hrály a nechaly trochu probublat a rozpohybovat mozkové buňky, což by potřeboval každý stárnoucí mozek. Spousta lidských buněk denně zaniká, ale naštěstí se tvoří náhradní. Jen u těch paměťových to nějak není vyrovnané a asi víc ubývá. Tak procvičujme mozek, dokud nám to aspoň trochu myslí.
Věra Ježková
Helenko, byla to fuška. Moc daleko jsem se nedostala. Ale aspoň něco: tál – stál – ustál – ustála; rok – krok – úkrok – úkroky; raz – vraz – vrazi – vrazit – vraziti; mat – mate – mates – matjes – matjesy; lad – hlad – hladí – uhladí – uhladím – uhladíme. :-)
Lidmila Nejedlá
lov-loví-lovec- lovecký-loveckým- loveckými, kos-kost-kosti-kostival-kostivalový-kostivalovým-kostivalovými
Alena Tollarová
Jsem na tom jako Blanka ...
Anna Čípová
Žel - želí - oželí - oželím...pan - paní - spaní....lep - lept - leptá - leptáš.....lože- louže - klouže .... skon - sklon - skloní... to snad stačí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.