Narozeniny mé maminky
Foto: autorka

Narozeniny mé maminky

5. 2. 2018

V neděli přijeli na skromnou oslavu naší maminky brácha se ženou. Jejich syn  s manželkou a dvěma jejich kluky, co bydlí v jednom domě se zvláštním vchodem s mou maminkou. Samozřejmě já s mým manželem. Syn s přítelkyní přijde až zítra v den jejích narozenin.

Byla to taková malá oslava, popřáli jsme naší mamince k tak významnému životnímu jubileu 93 let, což je krásný věk, prožitý ve zdraví.

Jen pár lidí z rodiny, dali jsme si kafe, kousek dortu, hodinku poseděli, Jediná vnučka s jejich klukama přijdou za babičkou, kluci za prababičkou, dle možností. A je to dobře, protože bychom se tam všichni nevešli.

Její daleko mladší kamarádky, o 10 či více jak 15 let, vlastně děvčata, Sokolky jí přišly popřát už v pátek. Přišlo jich jen osm, ale věřím, že další ještě přijdou v průběhu týdne.

Moje maminka je taková skromná, nenamalovaná, drobňoučká bábrlinka, takový už malý věchýtek, uzlíček našeho malého štěstí.

Jsem ráda, že ji mám, a ráda si zanotuji tu lidovou písničku.Jenom jednu mamičku mám v světě širém....Sama si ještě chodí do školní vyvařovny pro obědy, někdy si jde i do města pro drobnější nákup.  Co se týče její domácnosti, je samostatná, i když někdy potřebuje dohled..Jen jí peru prádlo.

Ještě pořád jí to dobře myslí, jen hůře chodí s hůlkou, většinou ji načapám bez hůlky a to se vymlouvá, že ji někde zapomněla.

Ať narozeniny jsou prvé, třetí či páté,nebo jako Tvoje devadesáté třetí,.
Jsou jedny jediné, neopakující, jako Ty jsi pro mne.
Má maminka nás všechny milující...

Přeji všem, kdo ještě svou maminku mají, ať si ji hýčkají, a ti, co už ji nemají, stejně na ni s láskou vzpomínají.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Ještě děkuji Eleně a panu Ladislavovi,dovolte mi poděkovat jak za příspěvky,tak i za hvězdičky.Moc si vás všech vážím a potěšilo mne takové vyznání íčkařů a vyslovené přání mamince,pro vás cizí neznámé ženě- bábince..Mamina nepatří mezi dámy,je to obyčejná,až moc skromná a šetrná žena-bábinka dbající na pořádek.Tak jak jsem slíbila,tak ji všechny vaše příspěvky a poděkování přečtu .Už to vidím, bude jako malé dítě,které nedokáže skrýt svoje pocity radosti. Děkuji,děkuji za ni i za sebe.
Ladislav Vesecký
Moc krásný věk, gratuluji. Psáno s velkou láskou.
Elena Valeriánová
A musím dodat, že Vaše maminka je pořád krásná dáma.
Elena Valeriánová
Srdečně blahopřeji.
Alena Várošová
Jé,já jsem pana Čepelku zahrnula mezi hoky,tímto se mu omlouvám a také děkuji za komentář a moc Vám přeji,aby se Vám Váš výrok splnil.
Alena Várošová
Všem děvčatům co jste přály mé mamince děkuji,překvapilo mě to,některé vás znám krátce, jen podle jmen a udělalo mi to za maminku velkou radost.Ještě jednou díky.Takový věk,bych přála všem lidičkám,aby se o sebe mohli do 93 let sami o sebe postarat.Hodně zdraví všem!!!
Marcela Broumová
Moc milé setkání, díky, že můžu být přítomna na dálku. Přeji samá dobrá NEJ.
Soňa Prachfeldová
Alenko moc gratuluji Vaší mamince k jejím požehnaným narozeninám a Tobě a celé rodině, že máte maminku, babičku ještě tak pěknou a čilou !
Věra Lišková
Gratuluji mamince a přeji hodně zdraví, moc vám to všem sluší.
Dana Puchalská
Gratuluji i já. A aspoň ještě 7 takových krásných oslav s rodinou.

Zpět na homepage Zpět na článek